ÖZGÜR Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu, Düzce’nin çöpünü alacak mı?

5 Kasım 2019

Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği (BEKAB)'ın geçtiğimiz gün gerçekleşen toplantısında, Müstakimler Köyü’nde kurulması planlanan çöp tesisi oy çokluğu ile ret edildi. BEKAB üyelerinin kurulması istenilen tesisi önümüzdeki toplantıda yeniden gündeme getirmesi bekleniyor.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Geçtiğimiz günlerde Düzce basının gündeme getirmesiyle Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği’nin Müstakimler Köyüne kuracağı çöp tesisine komşu ilimizden atık alınacağı öğrenildi. Konunun gündeme gelmesi ile beraber Bolu’da da çeşitli tepkiler oluştu. Öte yandan tesisin kurulması istenilen alandaki köylerin muhtarları da açıklama yaptı. Muhtarlar yaptıkları açıklamada, “Çöp içinde, pis kokulu kirli havalı köyde kimse yasamak istemez. Dolayısıyla bu çöp yakma fabrikasının kurulmasına kesinlikle karşıyız” ifadelerine yer verdi.

 

BEKAB KARARINI VERDİ

Edinilen bilgiye göre Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz gün çöp tesisinin akıbeti hakkında oylama yaptı. Yapılan oylama neticesinde BEKAB’ın Müstakimler Köyü’ne kurmak istediği çöp tesisi oy çokluğu ile ret edildi.

Bu karar ile beraber bir sonraki toplantıya kadar çöp tesisi konusu askıya alındı. Yönetim kurulu üyelerinin daha detaylı bir çalışma yapmasının ardından tesisi yeniden gündeme alacağı öğrenildi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama