SÜMER Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SÜMER Eczanesi
Sümer Mah.Cumhuriyet Cad.No:76/10(CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI İŞKUR YANI)
Tel: 0374 215 92 38
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu bu bayram evinde kalıyor

21 Mayıs 2020

KISITLAMA BOYUNCA İHTİYAÇLARINIZI BURALARDAN KARŞILAYACAKSINIZ

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili Bolu Valiliği açık yerler ve işletmeler hakkında genelge yayınladı.

Haber: Adnan KARABULUT

Bolu Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge yayınladı. 23-24-25-26 Mayıs günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıklayan Bolu Valiliği, ihtiyaçların temin edildiği işletmeleri açıkladı. Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile internet üzerinden satış yapan işletmeler, 20-21-22 Mayıs günleri saat 23.00’e kadar tüm vatandaşlara hizmet verecek. Aynı işletmeler 23 Mayıs Cumartesi günü 10.00 ile 17.00 saatlerinde 20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar hariç ikamet ettikleri yere en yakın yerlerden alışveriş yapabilecekler. Bu iş yerleri 24-25-26 Mayıs günleri tamamen kapalı olacak.  23-24-25-26 Mayıs günleri belirlenmiş ekmek fırınları ve bayileri açık olacak. Yine 23-24-25-26 Mayıs günleri tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı işyerleri açık olacak. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde lokanta ve restoranlar evlere paket servisi hizmeti verecekler.

Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler açık olacak. Aynı zamanda zorunlu kamu hizmetlerinin sürmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları da yasağın olduğu gün açık olacak. İçme suyu dolum merkezleri de vatandaşların su ihtiyaçlarını karşılamak için kısıtlama boyunca hizmet verecek. Aynı zamanda gazete, radyo ve televizyon kuruluşları ile gazete basım matbaaları da kısıtlamanın olduğu günler açık olacak.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama