BOLU Eczanesi
DOĞAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
DOĞAL Eczanesi
YasamKent Mah.Kalc Konutlar s Merkez 28.Blok Z­9
Tel: 0374 275 27 25
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu Belediyesi tabletleri dağıttı

16 Kasım 2020

TEMİN EDİLİRSE EK DAĞITIM OLACAK

Bolu Belediyesi, EBA sistemine giremeyen ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet ve internet paketi dağıtmaya devam ediyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, temin edilebildiği ölçüde biraz daha ek yapacaklarını söyledi.

 

Haber: Sefa GÜNAY

 

Millî Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim kararı alması sonrası Bolu Belediyesi, EBA sistemine girebilsinler diye maddi durumu iyi olmayan öğrencilere tablet ve internet paketi desteği vermeye devam ediyor. İlk etapta Sayıştay onaylı Sosyal Yardım Yönetmeliği usul ve esaslarına göre tablet almaya hak kazanan maddi durumu kötü olan 1500 öğrenci tabletlerini aldılar. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gelen talepler üzerine temin edilebildiği ölçüde biraz daha ek tablet dağıtımı gerçekleşebileceğini söyledi. Başkan Özcan, “Tablet dağıtımında 2 bin 800 ile 2 bin 900 hedefini yakalamaya çalışıyoruz. Tabi 3 bin 200 civarında talep vardı. Çoğuna verdik ama hali vakti yerinde ailelerde var. Yadırgadım da çünkü amaç burada gelir durumu düşük insanlara vermekti. Üniversite öğrencilerine çok fazla vermedik. İlköğretim ve ortaöğretime gitti. Birde piyasada tablet sıkıntısı var şu anda. Biz üniversite öğrencilerine 7 inç olarak temin edebildik. Üniversite öğrencilerine biraz daha büyüğünü vermeye çalışıyoruz. Şu an uzaktan eğitim devam ediyor ama bazılarında yüz yüze de döndü. Temin edebildiğimiz ölçüde biraz daha ek daha yapmaya çalışıyoruz. Dediğim gibi başvuranların yüzde 85’ine verildi” ifadelerini kullandı.

 

“MAALİYETİ 2 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE”

Bolu Belediyesi tarafından dağıtılan tabletlerin ve 1 yıllık internet paketlerinin belediyeye maliyetini de açıklayan Başkan Özcan, “12 Aylık internet paketi piyasada 75 TL civarında, tabi biz bunu ihale ile daha düşüğe aldık. Tam rakamı bilmiyorum ama tahmin ediyorum ki 2 milyon TL’nin üzerinde toplam bir maliyeti oldu şu anda tablet dağıtımının” diye konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama