SOYSAL Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SOYSAL Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Cad. No:23-A(Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Karşısı)
Tel: 0374 270 34 11
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU BELEDİYESİ ARTIK SOSYAL DEMOKRAT

5 Temmuz 2019

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı Birinci Oturumunda alınan karar ile Bolu Belediyesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’ne (SODEM) üye oldu.

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı Birinci Oturumunda alınan karar ile Bolu Belediyesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’ne (SODEM) üye oldu.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı Birinci Oturumu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yönetiminde, meclis salonunda gerçekleşti. Yapılan toplantıda birim müdürlükleri ve komisyonlardan gelen maddeler meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Bolu Belediyesi’nin, başkanlığını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığını yaptığı SODEM’E üye olması konusu meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Konu hakkında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan meclis üyelerine yaptığı açıklamada, “Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği Türkiye’nin aktif derneklerinden bir tanesidir. Şu anki Genel Başkanı da İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer. Belediye olarak Marmara Belediyeler Birliğine, Jeotermal Termal Belediyeler Birliği gibi birliklere yüz binlerce lira para ödüyoruz. Ama bu derneğin onlardan farkı nüfus kriteri esas alınırsa öncelikle yıllık ödememiz en fazla 17 bin lira olacak” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA BİRLİĞİ FONLARINDAN HİBE DESTEK KONUSUNDA SOMUT SONUÇ ALMIŞ PROJELERİ VAR”

Derneğin çalışmaları ve başarılarından da bahseden Başkan Özcan, “ Derneğin özellikle hibe krediler noktasında çok avantajlı olduğunu da ifade eden Özcan; “ Bu derneğin avantajları ise, şehir ve tarım ile ilgili çok yoğun bir çalışmaları var. Brüksel’de büroları var. Hibe krediler konusunda çok ciddi çalışmaları var ve bugüne kadar Türkiye’de belediyelere Avrupa Birliği fonlarından hibe destek konusunda somut sonuç almış projeleri var. Bu anlam bu derneğe katılmamızın Belediye menfaatine olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Başkan Özcan’ın ifadelerinin ardından madde meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Yapılan oylama sonucunda gündem maddesi Ak Parti’nin muhalif oylarına rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama