İPEK Eczanesi
SEVİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bittiğinde Bolu’da Emsali Olmayacak

14 Ağustos 2020

Demokrasi Meydanı projesi kapsamında Bolu Belediyesi binasının yanına yapılacak olan İş Merkezi hakkında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklamalarda bulundu. Bolu Bel A.Ş. tarafından ihalesi alınan İş Merkezi hakkında konuşan Başkan Özcan, “Bolu’da AVM dışında emsali olmayan bir yapı olacak.Öyle bir yapı Bolu Merkezde şuanda yok. İddialı bir yapı olacak” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Demokrasi Meydanı projesi kapsamında Bolu Belediyesi binasının yanına yapılacak olan İş Merkezi hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılacak iş merkezinin inşasının bitmesi ile Bolu’da AVM dışında emsali olmayacağını belirten Başkan Özcan, “İş merkezinin ihalesi gerçekleştirildi. İş merkezinin ihalesini kat karşılığı Bolu Belediyesinin şirketi aldı. Kabaca yüzde ellisi belediyenin olacak yüzde ellisi de belediye şirketinin olacak. Belediye şirketi kamu mevzuatına tabii olduğu için burayı iki ihaleyle gerçekleştirmeyi planlıyormuş. Bir tanesi demir ihalesi sonra da kaba inşaat ihalesi. Bana verdikleri sözleşmeye göre buranın bitimi 500 gün galiba ama onlar 200 günde bitireceklerini taahhüt ediyorlar. Önümüzdeki günlerde burada çalışma başlayacak. Demir ihalesinin sonuçlanmasını bekliyorlar. Burayı da 200 gün olarak hesaplarsak zannediyorum Mayıs ayında bitmiş olacak gibi görünüyor” dedi.

“İKİ AY SONRA ORAYA BAKTIĞINIZDA TEMEL ATILMIŞ VE İKİ KATTA YÜKSELMİŞ OLACAK”

İş merkezinin yapılacağı yerdeki temelin İl Kültür Müdürlüğü binasındaki çatlakların sebebi olduğu yönündeki bilgiler hakkında da açıklamalarda bulunan Özcan, “Şuana kadar İl Kültür Müdürlüğü binadaki çatlakların buradaki temelden kaynaklanabileceğine dair kuşkular vardı. Ama öğrenebildiğime göre burayla ilgili bir sıkıntı olduğuna dair net somut bir bulgu yok. iki ay sonra oraya baktığınızda temel atılmış ve iki katta yükselmiş olacak. Varsa öyle bir riskte tamamen ortadan kalmış olacak. O bina tamamlandığın da kültür müdürlüğünün çatı seviyesinde olacak” ifadelerini kullandı.

“ÖYLE BİR YAPI BOLU MERKEZDE ŞUANDA YOK”

Son olarak yapılacak iş merkezinin Bolu’da AVM dışında emsali olmadığını belirten Başkan Özcan, “Bolu’da  AVM dışında emsali olmayan bir yapı olacak. Özellikle alt katlardaki tavan yüksekliği 4 metre 20 santim. Oradaki asma kat bile 3 metre 60 santim. Öyle bir yapı Bolu Merkezde şuanda yok. İddialı bir yapı olacak”

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama