PETEK Eczanesi
PINAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

PETEK Eczanesi
Bahçelievler Mah.Vardalı Sok. Sedef Apt. No:7/A (50.Yıl Ortaokulu Giriş Kapısı Karşısı)
Tel: 0374 213 31 33
PINAR Eczanesi
YAŞAMKENT MAH.27 NOLU ADA Z-33 (KALICI KONUTLAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 2751444
Bolu 5 günlük hava tahmini

BİR SEÇİM VAADİ DAHA GERÇEK OLUYOR

10 Eylül 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın en çok önem verdiği projelerden birisi olan ve Bolu Belediye Başkanlığı’na adaylığı sırasında seçim vaatleri arasında yer alan, DSİ Sulama Kanalı Kapatma Projesi’nde çalışmalar başladı.

Haber: Elif ERDOĞAN

Bolu’nun kuzeyinde bulunan ve Sandallar Mahallesi’nden başlayarak Yukarısoku Mahallesi’ne kadar 10 mahallenin içerisinden geçen DSİ Sulama Kanalı kapatılıyor. Projenin çalışmaları ilk olarak Sağlık Mahallesi’nden başladı. Kanalın ilk etapta 15 Mayıs’taki sulama dönemine kadar 5 km’lik kısmı kapatılarak hizmete açılacak. ‘Benim 10 yıllık hayalim olan bir proje’ dediği kanal kapatma projesini yerinde inceleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu bölgenin çalışmalar bittiği zaman Bolu’nun en güzel yerlerinden birisi olacağını söyleyerek, “Şu anda Sağlık Mahallesi’ndeyiz. Mahallemizin kapalı pazaryerinin hemen üstünde sulama kanalının kapatılması ile ilgili çalışmalar başladı. Benim 10 yıllık bir hayalimdi bu proje. Bu kanal şehrimizin merkezinde kaldı ve ciddi anlamda kirliliğe ve trafik kazalarına sebep oluyordu. Biz bu kanalın kapatılacağı sözünü vermiştik ve son seçim beyannamemizde de bu proje vardı. 1 Eylül itibariyle DSİ bu kanallara su salınımını durdurdu ve bizde bu sebeple proje çalışmalarına anca başlayabildik. Bu alandaki çalışmalarda öncelikle 4 metre genişlikte kazı yapılıyor. Daha sonra 2 tane 1,5 metre çaplı boru geçecek buradan ve su bu borulardan geçecek. Burası kapandıktan sonra üzerinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve yeşil bir alan olacak ve burası Bolu’nun en güzel bulvarlarından bir tanesi haline gelecek. İlk etapta Kasım ayına kadar 2 km’lik kısmını kapatmayı planlıyoruz. Daha sonra 15 Mayıs’ta su salınımına başlanacak ve biz bu tarihten önce 3 km’lik bir alanı daha kapatacağız. Tekrar önümüzdeki yıl Eylül ayında yapacağımız çalışmalarla da inşallah seneye bu zamanlarda 8 km’lik kısmı kapanmış ve hizmete açılmış olacak” diye konuştu.

 

“FATİH METİN’E TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUM”

Başkan Özcan, konuşmasının devamında projeye verdiği desteklerden dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e de teşekkür ederek, “Tabi biz burası için ciddi bir proje yaptık ve bu projeyi DSİ Genel Müdürlüğümüz onayladı. Bu onay sürecinde bizlere destek veren Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Metin’e de teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama