İPEK Eczanesi
SEVİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
Bolu 5 günlük hava tahmini

BGC sessizliğini bozdu…

13 Ağustos 2020

Bolu Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu, uzun yıllardır sahibi olduğu internet sitesi üzerinden kurum ve şahıslara yönelik karalayıcı haberler yaparak, Bolu basınına da her fırsatta hakaretler yağdıran şahısla ilgili sessizliğini bozdu. Yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Kimse bize geçmişin defterlerini açtırmasın. Bu zihniyetin bazı konular üzerinden haksız yere tehdit haberleri yaparak ticari işlerini yürütmeye çalışmalarını kamuoyu ve basın camiası çok iyi bilmektedir. Kimse Bolu basınına laf edecek konumda ya da durumda değildir” ifadelerine yer verildi.

Haber: Sefa Günay

 

Uzun süredir kurum ve şahıslara hakaret ederek gazetecilik yaptığını sanan bir şahsı ‘Ufak sinek, mide bulandırır’ atasözünden yola çıkarak görmemezlikten gelen Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, bahse konu şahsın artık haberlerinde hedefindeki şahıs veya kurum çalışanlarının ailelerine de dil uzatmaya başlaması üzerine sessizliğini bozdu. İşte o açıklama;

 

“BU ŞAHIS HADDİNİ FAZLASIYLA AŞMAKTADIR”

Son zamanlarda ilimizde Kamuran Alagözoğlu isimli şahsın kendine ait bolununsesi.com adlı internet sitesinde yapmış olduğu haberler ve meslektaşlarımıza karşı yönelttiği ifadeleri şiddetle kınıyoruz. Bahsedilen haber sitesi Bolu basınına yalaka ve besleme gibi ahlaksızca ifadeler kullanmakta, aylarca dikkate almadığımız bu şahıs haddini fazlasıyla aşmaktadır. Adı geçen şahıs gazetecilik mesleği adı altında kendi menfaatleri olmayınca hem kurumları hem de şahısları iğrenç bir şekilde karalamaya devam etmektedir.

“İNTERNET SİTESİNİ SİLAH OLARAK KULLANARAK…”

Geçmiş dönemlerde insanları tehdit ederek ticari işlerini yürütmeye çalışan bu zihniyet, bugün yine aynı şekilde internet sitesini silah olarak kullanarak ticari işlerini yürütmeye çalışmaktadır. Ve bu amacını gerçekleştirmek içinde kişi ve kurumları acımasızca ve ahlaksızca yıpratmaya çalışmaktadır.

“KİMSE BİZE GEÇMİŞİN DEFTERLERİNİ AÇTIRMASIN”

Adı geçen internet sitesinin Bolu Belediyesi ile ilgili yaptığı bir haberde ‘Grup Seks’ ifadesi kullanılmış, kurumlar ve insanlar töhmet altına sokmuştur. Bu zihniyet bu haberin ardından ise yine Bolu Belediyesine olan borcundan dolayı bankaya konulan ipoteğin ertelenmediği için mesleğimizi kullanarak intikam almaya çalışmaktadır. Kurumların çalışmaları tabi ki eleştirilecek ve yapılan olumsuzluklar yazılacaktır. Ancak belediyeye olan bir borcun banka ipoteğinin kaldırmadığı için insanların ailelerini kamuoyunun önüne farklı şekilde lanse edilecek şekilde haber yapılması ve bu haberde Bolu’da dürüstçe çalışan gazetecilere iftira atmasını da nefretle kınıyoruz. Kimse bize geçmişin defterlerini açtırmasın. Bu zihniyetin bazı konular üzerinden haksız yere tehdit haberleri yaparak ticari işlerini yürütmeye çalışmalarını kamuoyu ve basın camiası çok iyi bilmektedir. Kimse Bolu basınına laf edecek konumda ya da durumda değildir. Herkes aynaya dönüp baksın ve meslek dersi vermeye kalkmasın.

“TEHDİT EDİP, ŞANTAJLA PARA İSTEYEMEZ”

Öte yandan, son dönemlerde mesleğin gücü kullanılmak istenilerek hızla artan internet sitelerinin açılmasının önüne kanuni olarak geçilemediğini üzüntüyle dile getiriyoruz. Mecliste bulunan internet sitesi kanunun çıkmasını da dört gözle bekliyoruz. Bolu’da hiç kimse gazetecilik mesleğini kullanarak kimseyi tehdit edip şantajla para isteyemez. Eğer bir basın kuruluşu tehdit ve şantajla birinden para ya da rant talep ediyorsa bu şahısların Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’na bildirilmesini istiyoruz. Bu insanları bugünden itibaren deşifre edeceğimizin bilinmesini isteriz.

“BUNDAN BÖYLE SUSMAYACAĞIZ”

Son olarak şunu söylemek istiyoruz, Bolu basını bölgenin en ahlaklı ve dürüstçe çalışan basın topluluğudur. Bundan böyle susmayacağımızı ve bu tip şahıslara karşı tepkimizin daha sert şekilde olacağından kimsenin şüphesi olmasın…

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama