ÇAĞLA Eczanesi
İKLİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
İKLİM Eczanesi
Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)
Tel: 0374 210 14 34
Bolu 5 günlük hava tahmini

Belediyenin karla mücadelesi devam ediyor

10 Şubat 2020

Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Rasim Özdemir, Feridun Yılmaz, Basın ve Yayın Müdürü Ergin Yönet ve beraberindeki 150 personel, İzzet Baysal Caddesi’nin zeminin buzları temizlediler.

Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Rasim Özdemir, Feridun Yılmaz, Basın Müdürü Ergin Yönet, Temizlik İşleri Müdürü Gülden Özaydın, Belediye binası önün, Demokrasi Meydanından başlayarak, kar temizleme kampanyası başlattı. Yaklaşık 150 personel ellerindeki küreklerle, kepçelerde kepçeleriyle cadde üzerindeki buzla kaplı karları temizledi.

 

“HALKIMIZ İYİ BİLSİN, ÇALIŞMA BURADAN BAŞLAMIŞTIR”

 

Karla mücadele kampanası hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir; “Bazı vatandaşlarımız ilk gördüğü olayı anlamadan yanlış tepkiler veriyor. Biz Belediye meydanı önünden karla temizleme kampanyası başlattık. Böyle bir kampanya Alaaddin Yılmaz döneminde bile yapılmadı. Halkımız iyi bilsin, çalışma buradan başlamıştır” dedi.

 

”PERSEONELİMİZLE BİRLİKTE KAMPANYA YAPTIK”

 

Belediye personelleri ile birlikte güzel bir kampanya yaptıklarını söyleyen Özdemir, “Başkan yardımcısı Şu anda her tarafta çalışma var. Buradaki karı toplayıp kamyonlarla boşaltmak için kampanya yaptık. Önceden sadece bu konu ile ilgili belirli güzergahlarda park ve bahçeler müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz çalışıyordu. Bugün ise bütün belediye personelimizle birlikte kampanya yaptık. Çok yoğun bir ekiple çalışmalarımıza başladık. Son iki gündür yoğun bir kar yağışı oldu. Özel sektörden kamyon anlamında kepçe anlamında destek aldık. Kendi ekiplerimiz iki gündür gece gündüz çalışıyorlar. Bu şehirden bugün itibariyle bu karı kaldıracağız. O yüzden bugün arkadaşlarımız geldiler buradan başladık ve hem İzzet Baysal Caddesi, hem de İsmet Paşa caddemizi önce ana arterler olmak üzere temizleyeceğiz. Tabii ki tepkiler olacak ama biz elimizdeki bütün gücümüzü karla mücadeleye harcadık. Elimizde ne kadar personel varsa ne kadar araç varsa biz bunun için harcadık. Biz kardan korkmuyoruz. Kar Allah’ın bize vermiş olduğu bir nimettir. Şehrimiz karlı da güzel ama vatandaşlarımız mağdur olmasın diye bu karı bugün kaldıracağız” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL KAR YAĞIŞINI BOLU ALDI”

 

Başkan yardımcısı Özdemir, Türkiye’nin en güzel kar yağışını Bolu’nun aldığını söyleyerek, “Bolu karla güzel, son iki gündür yoğun bir kar yağışı vardı. Türkiye’nin en güzel kar yağışını Bolu aldı. Bizde vatandaşların mağdur olmaması için bütün ekiplerimizi seferber ettik. Sizlerde iki gündür vatandaşlar mağdur olmaması için yoğun bir şekilde çalışıyorsunuz. Bu yoğun kar yağışından güzel bir şekilde kurtulduk ve vatandaşlarımız çok mağdur olmadı diye düşünüyoruz.  Tabii ki aksaklıklarımız olmadı değil. Fırtına ile karışık kar yağışı oldu. Biz temizlerken bir yandan da kar yağarak yeniden doldurdu. Biz istiyoruz ki böyle bir kampanya ile birlikte tekrardan bu kardan bu şehri kurtaralım. Önce ana arterlerimiz olmak üzere bir an önce temizleyelim. Herkes hafta sonu evinde kar yağışını güzel güzel izlerken sizler o kar yağışının çilesini çeken insanlardansınız. Bolu halkı ve başkanımız adına hepinize teşekkür ediyoruz” dedi. Elif Erdoğan

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama