BELEDİYE TÜM BİRİMLERİYLE RAMAZAN AYINA HAZIR

  16 Mayıs 2018

  Bolu Belediyesi bugün başlayan 11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla hazırlıklarını tamamladı. Bolu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine el uzatacak, çeşitli etkinliklerle halkın Ramazan ayını dolu dolu yaşamalarını sağlayacak.

   

  1150 KİŞİYE RAMAZAN KOLİSİ

  Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayı dolayısıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce tespit edilen 1150 ihtiyaç sahibine ramazan kolisi dağıtılacak. İçerisinde muhtelif gıda maddelerinin bulunduğu ramazan paketleri dar gelirli ailelere teslim edilerek, mübarek Ramazan ayında sofralarına destek olunacak.

   

  AŞEVİNDEN HER AKŞAM 2 BİN KİŞİYE YEMEK

  Ayrıca Ramazan ayı boyunca her akşam aşevinde 2 bin kişiye iftar yemeği verilecek. Yine aşevinden, yatan hastası bulunan 81 haneye de her akşam sıcak yemek götürülecek.

   

  27 MAHALLEDE TOPLU İFTAR

  Geleneksel hale getirilen “mahalle iftarları” programları da bu yıl yine dolu dolu geçecek. Ramazan ayı boyunca toplamda 27 mahallede iftar programı düzenlenecek. Hayırseverlerin sponsorluğunda gerçekleşecek iftar programında mahalle sakinleri, birlikte iftar yaparak paylaşmanın ve kaynaşmanın hazzını yaşayacaklar.

   

  İLAHİ GRUPLARI SAHNE ALACAK

  Ramazan ayında her yıl olduğu gibi, bu yılda çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenecek. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce düzenlenecek etkinliklerin adresi Bolu Kent Meydanı olacak. Kurulan etkinlik sahnesinde çeşitli ilahi grupları konser vererek, Bolululara manevi havası yüksek bir Ramazan ayı yaşatacak.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.6179659366608