KIZILTAN Eczanesi
HAYAT Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HAYAT Eczanesi
Tabaklar Mah.izzet Baysal Cad.No:38
Tel: 0374 217 26 77
Bolu 5 günlük hava tahmini

BELEDİYE EKİPLERİNDEN BAYRAM MESAİSİ

8 Ağustos 2019

Bolu Belediyesi Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi unlu mamul imalatı ve satışı yapan iş yerlerini, hayvan pazarını ve kurban kesim merkezlerini denetledi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bolu Belediyesi ekipleri denetimlerini sıkılaştırdı. Halk sağlığını ön planda tutan Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, il merkezindeki unlu mamul imalat ve satışı yapan işletmeleri, hayvan pazarını ve kurban kesim merkezlerini mercek altına aldı.

 

34 PASTANE, 25 FIRINA HİJYEN VE GRAMAJ KONTROLÜ

Sağlık İl Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği denetimlerde Zabıta ekipleri, 34 pastane ile 25 ekmek fırına, gramaj, hijyen ve ruhsat denetimi yapıldı. Özellikle yufka ve tatlı siparişi alan gıda imalathanelerine yapılan denetimlerde ekipler, çalışanların kişisel ve genel hijyen kurallara uyup uymadığını ve gıda saklama koşullarının uygunluğunu denetleyerek ruhsat kontrolü yaptı.

 

HAYVAN PAZARI VE KESİM YERLERİ DENETLENDİ

Aralıksız süren denetimlerde ayrıca, açık hayvan pazarları ile açık ve kapalı kurban kesim merkezleri de unutulmadı. Zabıta Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yaptığı denetimlerde yüzlerce kurbanlık büyük ve küçükbaş hayvanın olduğu hayvan pazarı ile resmi 38 kurban kesim yeri, 5 Temmuz 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Kurban Hizmetleri’nin Uygulanmasına Dair Yönetmeliğe göre denetlendi.

BELEDİYE EKİPLERİNDEN BAYRAM MESAİSİ
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama