ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Yılmaz, yabancı öğrencileri ağırladı

26 Temmuz 2017

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Yunus Emre Enstitüsü’nün düzenlediği 2017 Türkçe Yaz Okulu için Bolu’ya gelen yabancı öğrencileri kabul etti. Yılmaz, dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde alacakları bir aylık eğitim sonrası Yunus Emre’nin dili ile dünyaya barış mesajı verecek öğrencilere yaptığı konuşmada, “Sizler dünyanın geleceğisiniz. Birbirinizi, ülkenizi, ülkemizi sevin gençler. Dünya o zaman daha huzurlu daha mutlu olur” dedi.

Yunus Emre Enstitüsü, her yıl dünyanın 5 kıtasından on binlerce öğrenciyi Türkçe ile tanıştırıyor. Enstitü aracılığıyla Türkçe öğrenen yabancı öğrenciler, Türkçe Yaz Okulu programı ile Türkiye’ye gelerek öğrendikleri Türk dilini Anadolu’nun kültürü ile harmanlıyor. Türkiye’nin 22 farklı şehrinde ve 23 üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşen Yunusemre Enstitüsü Türkçe Yaz Okulu programı kapsamında; Bolu’ya da farklı ülkelerden 20 öğrenci geldi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde alacakları bir aylık Türkçe eğitimi sonrası ‘Yunus Emre’nin dili ile dünyaya barış mesajı verecek öğrencileri başkanlık makamında kabul etti. Çarşamba günü sabahtan gerçekleşen kabulde öğrencilere Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Halit Karatay ile okutmanlar Fatma Gizem Kastal ve Haluk Güngör de eşlik etti.

Başkan Yılmaz: “Bolu’muza hoş geldiniz”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, makamında ağırladığı öğrencilerle yakından ilgilenerek, tek tek ülkelerini sordu.  Yılmaz, tanışma sonrası öğrencilere seslenerek “Hepiniz Tabiatın Kalbi Bolu’muza hoş geldiniz. Sizleri şehrimizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyorum. Bolu’muz dört mevsimin doyasıya yaşandığı, eşsiz doğasıyla, sıcak kanlı ve misafirperver insanıyla adeta cennetten bir köşe. O yüzden bizler Tabiatin Kalbi diyoruz. Sizlerde eminim ki burayı çok seveceksiniz ve inşallah ülkelerinize döndüğünüzde Türkiye’nin ve Bolu’muzun tanıtımına katkı sağlayacaksınız” dedi.

Başkan Yılmaz, “sizlere ihtiyacımız var” dediği öğrenciler için şu ifadeleri kullandı: “Çünkü sizler dünyanın geleceğisiniz. Birbirinizi, ülkenizi, ülkemizi sevin gençler. Dünya o zaman daha huzurlu daha mutlu olur.” Yılmaz ayrıca, üniversite dönemlerine ait matematik defterini ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Tarım Bakanı Sami Güçlü’nün de arasında bulunduğu okul arkadaşları ile çekilen bir fotoğraf karesini de misafir öğrencilere paylaştı. Yabancı öğrenciler, fotoğrafı ve matematik defterine ilgiyle incilerken, Başkan Yılmaz da yabancı öğrencilere okul ve kampta tanıştıkları arkadaşları ile hiçbir zaman irtibatlarını koparmamaları tavsiyesinde bulundu. TÖMER Müdürü Doç. Dr. Halit Karatay’da öğrencilerle gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde Başkan Yılmaz’a yaz okulu hakkında bilgiler verdi. Sefa Günay

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama