DOĞAL Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

DOĞAL Eczanesi
YasamKent Mah.Kalc Konutlar s Merkez 28.Blok Z­9
Tel: 0374 275 27 25
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Yılmaz veda konuşmasın adaylara mesaj verdi

14 Mart 2019

“İNŞALLAH SÜREÇ ONLARIN YETİŞMESİNİ SAĞLAR”

31 Mart’ta koltuğunu devredecek olan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmasında Bolu Belediye Başkan adaylarına mesaj vererek, “Şu anki değerlendirmelere bakınca bazı adayların daha bizim ne yaptığımızı öğrenemediğini görüyoruz. Çünkü daha Bolu ile ilgileri yeni başladığı için ilgilerinin zayıf olduğunu görüyoruz. İnşallah süreç onların yetişmesini sağlar” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart mahalli ve idari seçimleri sonrası 15 yıldır yürüttüğü görevi devredecek olan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz veda ziyaretlerine devam ediyor. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Karaçayır Sosyal Tesisleri’nde basın mensupları ile bir araya gelen Yılmaz açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz sözlerine, “Bolu belediye meclisi üyeliğimle beraber 25 yılını Bolu’ya kendisini adamış biri olarak, belediye başkanı değil Bolu’da şehircilik dönüşümü yapmak için göreve başladım. Bolu’nun spor, sağlık ve turizm kenti olacağını da ilk söyleyerek ve Ak Parti’nin hedefi dünyanın ilk 10 ekonomisi içine girmek ise bizim de ilk 10 yaşanabilir iline girmek için çalışma yaptık. Bu çalışmayı bir ekip ruhu ile yaptık. Gerçekten de Bolu’da bir şehircilik dönüşümünü şekillendirdik. Tünelin ucunda artık ışık göründü. Allah nasip etseydi bunu bitirecektik. Allah bana nasip etmedi. İnşallah benden sonra geleceklere nasip ederler ve o kişiler de bu dönüşümü bitirirler” şeklinde başladı.

“TÜRKİYE’NİN HERHANGİ BİR BELEDİYESİNDE OLMAYAN BİR ÖZELLİKTİR”

Başkan Yılmaz şehircilik planlaması ve mali açıdan Bolu Belediyesi’nin Türkiye’de herhangi bir belediye olmayan özelliklere sahip olduğunu belirterek, “Biz bir belediye başkanı olarak ne yapabileceğimizi değil, bir gelecek dünya şehrinin nasıl olacağını planladık ve yaptığımız her çalışma bu işin ögeleriydi. Şu an şehircilik anlamında Bolu artık Türkiye’nin diğer şehirleri ile kıyaslanabilecek kısmının dışına çıkmıştır ama dünyadaki şehirlerle daha mesafesi vardır. Bunu kapatması lazım. Belediyecilik anlamında da kurumsal bir yapıyı oluşturmaya çalıştık. Şu an sistem başladı ve oturması lazım. Bu noktada da Türkiye’de herhangi bir belediye bu noktaları düşünememektedir.Mali anlamda da biz ilk belediye başkanı olduğumuz belediye gelirinin yüzde 95’i İller Bankası’ndan gelen paydı. O gelmese maaş bile ödeyemiyorduk. Şu an ise İller Bankası’nın payı yüzde 28 gibi rakamlara düştü. Geri kalan pay ise belediyenin kendi gelirinden elde ettiği yüzde 72’lik pay. Bu da Türkiye’nin herhangi bir belediyesinde olmayan bir özelliktir” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH SÜREÇ ONLARIN YETİŞMESİNİ SAĞLAR”

Mevcut adaylar için sürecin onların yetişmesini sağlamasını dileyen Başkan Yılmaz, “Böyle bir dönemde partimizin de, kurucumuzun da verdiği karar da 3 döneme takılan 2 belediye başkanından bir tanesiyim. İlçeleri saymıyorum. Bir tanesi il belediye olarak Bolu, büyükşehir olarak da Kocaeli. İkimiz kalınca bu dönemde devam eder miyiz diye bekledik. Çünkü diğerlerinin hepsi ayrılmıştı. Biz herhalde kurulduğumuz göre devam edeceğiz dedik ama nasip bu kadarmış Allah’a binlerce şükür ki. 15 yıl dile kolay hizmet imkanı ve şerefini aldık ekibimiz ile beraber. Demin de söylediğim gibi Bolu’yu farklı bir konuma taşıyoruz. Geldiğimiz noktayı belki sizler bile tam anlayamamış olabilirsiniz. Belki Bolu halkı da anlamamış olabilir. Gelecek bunlardan bahsedecektir diye düşünüyorum. Biz aday olup da ne yapacağımızı düşünen değil, şehri hayal edip gerçekleştirmek için aday olduğumuz için farklıyız. Şu anki değerlendirmelere bakınca bazı adayların daha bizim ne yaptığımızı öğrenemediğini görüyoruz. Çünkü daha Bolu ile ilgileri yeni başladığı için ilgilerinin zayıf olduğunu görüyoruz. İnşallah süreç onların yetişmesini sağlar. Ben sağduyunun galip gelip, bu çalışmaların hükümet desteğini alarak devam edeceğinin kanaatindeyim. İnşallah böyle olur, bu eksiklikler tamamlanır. İnşallah şu söylenenlerin yanlış olduğunu, bizim yaptığımızın yeniden değerlendirilmesini kavrar bir yapı ile Bolu geleceğe adım adım yürür diyorum. Bizim yaptığımız şeyler başlarda hep yanlış algılanmıştır. Valilik meydanının düzenlemesinde Bolu ayaklandı ama şu an orası yaşayan bir yer oldu. İzzet Baysal Caddesi trafiğe kapatılacağı zamanda da bütün Bolu ayaklandı. Bütün kesimler ayaklandı ama şu an şehir canlandı. Eğer D-100’ü de tamamen yeşil bir yol haline getirebilirsek, şehir meydanı dediğimiz 142 dönümlük alanın tamamının yeşil alan, kültürel park yaptığımız zaman dünya şehirlerine geçen bir Bolu olacağını, bu heyecanı ben yoksam bile sizin takip etmeniz gerektiğini, bu kazanımın Alaaddin Yılmaz değil Bolu kazanımıdır. Bu yol zor yoldur, riskli yoldur. İnşallah bu zor yolculuğu bu riskleri alabilecek insanlar Bolu’nun geleceğinde söz sahibi olacaktır. Allah Bolu’nun geleceğini, bahtını açık etsin” şeklinde konuştu.

“BOLU’YA TÜM BİRİKİMLERİMİ VERECEĞİMİ İFADE EDİYORUM”

Son olarak Bolu’ya tüm birikimlerini vermeye devam edeceğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Ben 15 yıl içinde en çok şikayet edilen, en çok mahkeme gören belediye başkanı olarak herhalde soruşturma geçirmediğim bir iş olmadı. Ekibim de bundan çok çile çıktı. Ne eşim, dostum, akrabalarım bu işe karışmadan bu görevi bitirmeye nasip eden Allah’a şükürler olsun diyorum. Önümüzdeki süreçte de Bolu’nun hizmetinde olacağımı ve Bolu’ya tüm birikimlerimi vereceğimi ifade ediyorum. Tabi bu illa belediye başkanlığı ile olacak bir şey değil Bolu sevdalısı olmak buna yeter. Ben hepinizin de bu konuda duyarlı olduğunu bilerek bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz’ın açıklamalarının ardından Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu’na hazırladığı hediyeyi vererek birlikte fotoğraf çektirdi.

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama