EGE Eczanesi
İREM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi
Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )
Tel: 0374 217 63 40
İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Yılmaz adaylık süreci için konuştu

5 Aralık 2018

“ŞAHISLAR GELİP GEÇİCİDİR, ÖZNE VE KALICI OLAN BOLU’DUR”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, adaylık süreci hakkında yaptığı değerlendirmede, “Şahıslar gelip geçicidir, özne ve kalıcı olan Bolu’dur” dedi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, düzenlediği öğle yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi. Basın mensuplarına geçtiğimiz 10 yıl ve adaylık süreci hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, sadece aşkla yeni oluşturduğu Bolu’yu inşa etmek için çalıştığını söyleyerek, “10 yıllık belediye meclis üyeliğinden sonra Bolu’yu tanıma, problemlerini görme, problemlerinin çözüm yollarını bulma konusunda o gün ki arkadaşlarımızla yaptığımız etütler ışığında AK Parti’nin kurulmasıyla beraber belediye başkan adayı yapıldım. Belediye başkanlığını Bolu halkının öngörüsü ile kazandıktan sonra 10 yıllımızı Bolu’yu geleceğe yansıtmak adına çalıştık. 15 yıldır biz bir belediye başkanlığı yapmadık. 10 yıldır kafamızda oluşturduğumuz bir Bolu resminin şeklini tamamlamaya çalıştık. Bu konuda da çok ciddi mesafeler aldığımızı söyleyebilirim. Biz Dünya’da yaşanılabilir en güzel kentler arasında yer alan, özel bir coğrafyaya sahip olan Bolu’yu taşıma arzusundaydık ve bu konuda ciddi mesafe aldık. Belediyecilik anlamında ise AK Parti belediyecilikten geldiği için bu alanda modern bir norm belediyeciliği oturtmak istedim. Bu konuda da sisteme başladık oturmasını sağlamaya çalışıyoruz şu anda. Mali anlamda da kendi kendine yeten bir belediye oluşturmaya çalıştık. Bu konuda da ciddi aşamalar kaydettik. Şu an tünelin ucunda söylediğim her şey konusunda tünelin ucunda ışık göründü çok şükür. Tabi bu dönemde 4’üncü döneme devam etmiş olsaydık sistemi oturtmuş olacaktık. Ancak kurucu başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın 3 dönem kuralı dolayısı ile bizim dönemimiz sona eriyor. Yeni gelen arkadaşımızla devam edeceğiz. Burukluk olup olmadığı konusunda herkesin bir fikri var. Evet, ilk gün duyunca hafif bir burukluk oldu lakin müthiş bir rahatlama olduğunu bilmenizi isterim. Tabi 3 dönemdir belediye başkan adayı yapılırken ne zorluklarla aday olduğumu ben biliyorum. Hiç kimsenin istemediği dönemlerde cumhurbaşkanımız bana sahip çıkarak bu görevi verdi. Bolu halkı da aşkımız olan Bolu halkı da 3 dönem boyunca beni belediye başkanlığına getirdi. Bu kadar sıkıntılı dönemlerde de beni buralara getirenlerin kararlarına saygı duymak bizim görevimiz. Tabi 10 yıllık hazırlıktan sonra göreve ilk geldiğimizde kenetlenmiş, demin söylediklerime yönelikte hedefe kilitlenmiş bir belediye başkanı olarak ekip kavramı içerisinde çok ciddi yürümeler yaptık. Bu çalışmalar esnasında gözümüz hiçbir şeyi görmedi. Sadece aşkla yeni oluşturduğumuz Bolu’yu inşa etmek için önümüze arkamıza bakmadan bazen de en yakınlarımızı sıkıntıya sokarak yolumuza devam etmek” ifadelerini kullandı.

“ÇÜNKÜ ŞAHISLAR GELİP GEÇİCİDİR, ÖZNE VE KALICI OLAN BOLU’DUR”

Şahısların gelip geçici, özne ve kalıcı olanın Bolu olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Şu an adaylıkla ilgili konu açıklanınca bir baktık ki bir yaşam varmış, çevre, çoluk çocuk, torun varmış. Bunları unutmuştuk. Yeniden bunlara kavuşmanın mutluluğu ve huzuru içinde olduğumu bilesiniz. Bu görevi 3 dönemdir dile kolay 15 yıldır aralıksız sağlayan partime ve bu konuda 3 dönemdir belediye başkanlığı gibi çok özel bir makama layık gören Bolu halkına ne kadar şükretsek azdır. Bir de tabi bu kadar yoğun çalışmadan sonra Bolu halkının gözünde iyi iş yaptı dediği noktada bıraktığım için müthiş mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Bir 5 yıl daha yapsaydık ne halde olurduk inanın bilmiyorum. Bizim söyleyeceğimiz, çocuğumuz yapacağı bir hareket bir hata algımızı değiştirecekti. Bundan da kurtulmuş olduk. Neyin hayır neyin şer olacağını biz bilemeyiz. Bunların tamamı yüce Rab’bimin ihsanı olduğunu biliriz. Şahıslar sadece bu konuda fikirlerini beyan ederler. Asıl yaratanın bizim üzerimizdeki kurallara uymak olduğunu bilmekteyiz. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde gelecek arkadaşlarımızın bunu sonuca ulaştıracaklarından şüphem yok. Çünkü şahıslar gelip geçicidir, özne ve kalıcı olan Bolu’dur. Bolu ise dünyada yaşanılabilir en güzel şehirdir. Bu şehri dünya şehri yapmak hepimizin borcudur.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama