YILMAZ Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAŞKAN TANJU ÖZCAN’DAN BOLU HALKINA ANONSLU UYARI

21 Mart 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ülke genelinde artan korona virüs vakaları üzerine Bolu halkına çağrıda bulundu. Başkan Özcan, belediye hoparlöründen yaptığı çağrıda, yaşlıların büyük risk altında olduklarını söyleyerek, “Sokakta acil işi olmayan tüm vatandaşlarımı evlerine dönmeye ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum.” dedi.

Bolu Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğündeki anons sistemi üzerinden halka seslenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, virüsün yayılmasını engellemek için vatandaşlara da büyük görev düştüğünü ifade etti.

 

Özellikle 65 yaş üstü vatandaşların büyük risk altında olduklarını söyleyen Başkan Özcan, şu ifadeleri kullandı:

 

“Belediye Başkanınız olarak sizleri belli konularda uyarmak istiyorum. Bildiğiniz gibi, dünyamız ve ülkemiz olağanüstü bir süreçten geçmektedir. Bugün aracımla Bolu’nun bütün sokaklarını dolaştım. Üzülerek gördüm ki, Sağlık Bakanlığı yetkililerinin tüm uyarılarına rağmen, başta en büyük risk grubu olan yaşlılarımız olmak üzere çok sayıda vatandaşımız dışarıda ve parklarımızda bulunmaktadır. Bu durum toplumumuzun sağlığını riske atmaktadır. Sokakta acil işi olmayan tüm vatandaşlarımı evlerine dönmeye ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Yine, en büyük risk grubu olarak tanımlanan 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını kullanmamasını önemle tavsiye ediyorum. Biz belediye çalışanlarımız ile birlikte dezenfeksiyon dahil tüm önlemleri eksiksiz olarak almaya gayret ediyoruz. Ancak sadece bizim alacağımız önlemler yeterli olmayabilir, sizlerden de kurallara harfiyen uymanızı, yetkililerin önerilerini eksiksiz olarak yerine getirmenizi bekliyorum. Bu günler geçecek, sabırlı bir şekilde uyarılara dikkat ettiğimiz takdirde, inşallah ülkemiz ve Bolu’muz, bu hastalığı daha fazla yaşamadan, bu belayı başımızdan def edeceğiz. Ben tekrar sokaktaki vatandaşlarımıza, acil işleri olmadığı takdirde evlerine davet ediyorum. Bu vesile ile Miraç Kandilinizi de kutluyorum.” A.Haktan Yamantürk

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama