YILMAZ Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Özcan’dan vatandaşlara “Dışarı çıkmayın” uyarısı:

23 Mart 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yaptığı açıklamada vatandaşları tekrar dışarı çıkmamaları konusunda uyararak, “Lütfen, gidin evinizde oturun. Kimsemiz yok demeyin. Kimseniz var, biz varız. Bir ihtiyacınız olduğunda 444 56 28’i arayın” dedi.

Haber: Erol Değirmenci

Korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından alınan, 65 yaş üzeri ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların dışarı çıkması yasaklandı. Yasağa bazı vatandaşlar uyarken, bazıları ise kulak asmadan dışarı çıktı.

Uyarıların yetersiz geldiğinin düşünülmesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaptığı açıklamada vatandaşları tekrar uyardı. Yaşlı vatandaşlara seslenen Başkan Özcan, dışarı çıkmayın diyerek, “Değerli hemşerilerim, dün olduğu gibi bugün de aracımla birlikte Bolu’nun bütün sokaklarını, caddelerini ve parklarını hatta neredeyse tamamını dolaştım. Ancak kaç gündür yaptığımız uyarıların, sonuç vermediğini gördüm. Televizyonlarda ‘Aman, ne olursunuz evinizden çıkmayın’ deniliyor. Valilik, emniyet, sağlık müdürlüğü ve belediye olarak biz uyarıyoruz. Daha dün dahili anons sisteminden bir konuşma yaptım. Durumun ciddiyetini anlattım. Parkları şöyle bir gezdiğimde gördüm ki, 65 yaş üzeri risk grubunda olan insanlar dolaşıyor. Bazen kendim uyarıyorum. Diyorlar ki ‘Evde canımız sıkılıyor.’ Değerli büyüğüm biz senin hayatını korumak için bu tedbirleri alıyoruz. Devletimiz, belediyelerimiz bu tedbirleri alıyor. Toplumun sağlığı, senin canının sıkılmasından daha önemli. O anlamda neye ihtiyacın varsa belediye olarak biz hazırız. 444 56 28’i ara, elektrikçiye, yemeğe, suyun mu bozuldu arıza yaptı biz insan göndereceğiz. Odalarımız ile konuşuyoruz. Yarından itibaren evlere paket servis yapacak dükkanları açıklayacağız sizlere” şeklinde konuştu.

“BİZ VARIZ”

Açıklamalarının devamında gençleri de uyaran Başkan Özcan, “Tabi bir uyarıda gençlere var. Nasıl olsa bize bir şey olmaz diyerek sokaklarda dolaşıyorlar. Elbette hastalık kapma riskiniz az. Biz bunu biliyoruz, doktorlar bunu söylüyor. Sizler taşıyıcısınız. Sizler dışarıda olduğunuz her an risk grubu olan yaşlılarımız için tehdit büyüyor. O yüzden evinizde oturun. Bu geçici bir süre. Hayat boyu evinizde oturacak değilsiniz. Bunu hafife alan İtalyanların yaşadığı durum ortada. 5 bin civarında ölü var, 60 veya 70 bin civarında hasta var. Daha ne kadar yayılacağı da belli değil. Son kez ikaz ediyorum. Lütfen, gidin evinizde oturun. Kimsemiz yok demeyin. Kimseniz var, biz varız. Bir ihtiyacınız olduğunda 444 56 28’i arayın” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama