MİNA Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Özcan'dan flaş karar!

19 Temmuz 2019

GÜNEY ÇEVRE YOLU PROJESİ İPTAL Mİ EDİLECEK?

Bolu Belediyesi eski başkanı Alaaddin Yılmaz’ın büyük projelerinden biri olan ve DSİ ve Karayolları ile yıllarca yapılan görüşmeler sonrası hayata geçirilen Güney Çevre Yolu Projesi’nin Tanju Özcan ve yönetimi tarafından iptal edilmesi için hazırlıklar başladı. Özcan ve ekibi tarım arazilerinin tahrip olacağı için projeden vazgeçme niyetinde oldukları belirtilirken, asıl nedenin Karayolları ile yapılan protokolde Bolu Belediyesi’nin sorumluluğuna bırakılan kamulaştırma bedelleri olduğu tahmin ediliyor. Konunun Ağustos veya Eylül ayından Belediye Meclisi’ne getirileceği gelen bilgiler arasında.

Özel Haber: Hakan Aydın

Bolu Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasından yapılan protokol ile başlatılan Güney Çevre Yolu Projesi rafa mı kalkıyor. Protokol sonrası Karayolları Genel Müdürlüğü Güney Çevre Yolu Projesi’nin 1. Kısmını oluşturan 6 Km.’lik kısmı ihale etmiş, ilk 3 Km.’lik kısım tamamlanmıştı. Geriye kalan 3 Km.’lik kısım ise Bolu Belediyesi’nin uhdesinde bulunan kamulaştırmaların yapılmasının ardından devam edecekti. Ancak gerekli kamulaştırmalar yapılmadığı için çalışmalar durmuştu.

TARIM ARAZİLERİMİZ YOK OLUYOR

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Güney Çevre Yolu Projesi’nin gündeme gelmesi üzerine Karayollarından kamulaştırmalarla ilgili bilgiler alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Yapılan protokol kapsamında 13 Km.’lik yolun ilk 3 kilometresinde çalışmalar tamamlanmış, geriye kalan 3 Km.’lik kısımda ise 11 evin ve diğer kamulaştırmaların yapılmaması üzerine çalışmalar durmuş durumda. Göreve gelir gelmez konuyu inceledik. Güney Çevre Yolu 74 metre genişliğe ve kot farkı nedeniyle yer yer 8 metre yüksekliğe ulaşıyor. Zaten Bolu merkezde kısıtlı tarım arazisine sahibiz. Bu yol nedeniyle tarım arazilerimizi kaybediyoruz. Şehri de resmen bölüyoruz. Biz bu çalışmanın devam etmesine sıcak bakmıyoruz. Ancak konuyu Belediye Meclisi’nde de görüşmedik. Önümüzdeki meclislerde görüşeceğiz. Ancak yönetim olarak Güney Çevre Yolu Projesi’nin devam etmesine olumlu bakmadığımızı söyleyebilirim” diye konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama