KIZILTAN Eczanesi
HAYAT Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HAYAT Eczanesi
Tabaklar Mah.izzet Baysal Cad.No:38
Tel: 0374 217 26 77
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı

7 Ağustos 2019

‘BİR KERE YERDEN ÇÖP ALAN BİR DAHA YERE ÇÖP ATMAZ’

Bolu Belediyesi ve Bolu Gazeteciler Cemiyeti ‘Bir kere yerden çöp alan bir daha yere çöp atmaz’ kampanyası altında ortaklaşa çöp toplama etkinliği düzenledi.   Düzenlenen etkinlikte Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve gazeteciler çöp toplayarak temizlik yaptı.

 

 Haber: Sefa Günay- Erol Değirmenci

 

‘Bir kere yerden çöp alan bir daha yere çöp atmaz’ etkinliğinde Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve gazeteciler ile kent meydanın da bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Kent Meydanından başlayarak Borazanlar Mahallesi boyunca çöp toplayarak temizlik yaptı. Bir yıl içersinde Türkiye’nin en temiz ili olmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Özcan; “Bir kere yerden çöp alan bir daha yere çöp atmaz kampanyasını başlattık. Amacımız Bolu’yu Türkiye’nin en temiz şehri haline getirmek. Bu konu da toplumsal duyarlılığı arttırmak. Tabi bu çağrımıza da ilk olarak gazetecilerin dönüş yaptı. Bizi çok mutlu etti. Gazeteci arkadaşlarımızın çevreye ve temizliğe ilişkin duyarlılığı bizleri çok mutlu etti. Bundan sonraki süreçte bu tür kampanyalarımız devam edecek. Yarında tüm Bolu Belediyesi çalışanları ile birlikte şehrin güney bölgesinde böyle bir çalışma yapacağız. Amacımız bu temizlik ile hassasiyeti toplumun tabanına yayabilmek. İddialıyız bu konu da bir yıl içersinde Türkiye’nin en temiz ili neresi dendiğinde Bolu denmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

 

“BU ORGANİZASYONLARIN GELİŞMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Başkan Özcan’ın ardından açıklamada bulunan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu  ise açıklamasında; “Biz de bu proje destek vermek için yerden bir kere çöp alan bir daha çöp atmaz kampanyasını ilk önce bize söylendiğinde çok mutlu olduk. Biz hemen bu proje dahil olmak istedik. Buraları belediye temizleyemez mi? temizler. İnsanların aklı şu gelmesin belediye temizlemiyor da gazeteciler temizliyor diye. Ama bu bilinci topluma yerleştirmek çok önemli yediğiniz dondurmanın çöpünü içtiğiniz sigaranın izmaritini 20 metre ilerdeki çöp kutusuna değil hemen önünüze bırakırsanız bu toplumun bilinci açısından ben sokaklarda görüyorum insanlar çöpleri yere atıyorlar. Bu bilincin oturması için bu kampanyanın ben çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben sayın başkana çok teşekkür ediyorum.  Bu organizasyonların gelişmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Açıklamaların arından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve gazeteciler sarı yelek giyerek Kent Meydanından başlayarak Borazanlar Mahallesi boyunca yaklaşık 1.6 km boyunca çöp toplayarak temizlik yaptı.

 

“VATANDAŞLARIMIZ DAHA DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Çöp toplama içleminin ardından değerlendirmede bulunan Özcan; “Bu topladığımız çöpün 5’te 1’i diğerleri araçlara atıldı.  Şuna dikkat çekmek istiyorum. Bu yürüdüğümüz, temizlik yaptığımız alan sadece bir cadde başladığımız yerden buraya 1.6 km. O kadar mesafede bu kadar çöp çıkmış. Bolu’nun sokak ve caddelerin toplamı 3 bin km’den fazla belediye sınırları içersinde. Bu anlamda buraya katılan arkadaşlarımız temizlik işlerinde çalışan personelimizin ne kadar özverili olduğunu da gördü. Yaklaşık 150 personel var biz burada 60, 70 kişi 1.6 km’lik alanda bu kadar çöp çıkardık. O yüzden vatandaşlarımız daha duyarlı olmaya davet ediyorum.  Ben belediyeye temizlik vergisi ödüyorum canım istediği gibi atarım öyle şey olmaz.  Avrupa da temizlik vergileri daha fazla ama Avrupa da yere çöp atana 90 Euro ceza kesiyorlar. 2 gün önce Neuss belediye başkanı buradaydı.  En çok eleştirdiği konu da sokaklardaki izmaritlerdi.   Bu gün gazeteci arkadaşlarımız büyük duyarlılık gösterdiler. Bizlerle birlikte Bolu’yu görmüş oldular. Perşembe günü de bütün belediye çalışanları ile bu işlemi yapacağız.  Bolu’yu Türkiye’nin en temiz ülkesi yapamaya çalışacağız. Ama biz bu konuda ne kadar özveri gösterirsek gösterelim vatandaşımızın da duyarlığı artarsa bunu başarabiliriz” ifadelerine yer verdi.

 

“AVRUPA DA VERGİLER ÇOK YÜKSEK CEZALARDA AMA ONLAR BİR ŞEKİLDE TEMİZ OLMAYI ÖĞRENMİŞ”

Son olarak çöp toplama işleminin ardından değerlendirmede bulunun Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ise; “1.6 km yürüdük genelde sigara izmariti. Bu sigarayı bazen kaldırıma atabilir ama başkanımızın dediği gibi her çöp kovasında sigara yeri var. Bir baktım toplarken çöpler ortadaki refujların oraya atılmış. Oraları topladık. Başkanımızın da dediği gibi Avrupa da vergiler çok yüksek cezalarda ama onlar bir şekilde temiz olmayı öğrenmiş’ dedi.

Toplanan çöpler daha sonra çöp kamyonuna koyuldu.

Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Başkan Özcan ve Gazeteciler çöp topladı
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama