GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Özcan, Sözcü’ye konuştu:

14 Nisan 2019

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN MÜFETTİŞ TALEP ETTİM”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Sözcü Gazetesi Muhabiri Özlem Gürses ile yaptığı röportajda belediyenin iyi bir şekilde denetlenebilmesi adına İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep ettiğini söyledi.

Yerel seçimleri kazanıp ilk vaatlerinden biri olan Suriyelilere aşevi dışında maddi yardımı kesen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Sözcü Gazetesi’nden Özlem Gürses ile gündeme dair röportaj yaptı. Açıklamalarında belediyenin durumu hakkında konuşan Başkan Özcan, detaylı bir şekilde bilgi verdi. İşte o açıklamalar:

“KAÇ KİŞİ ÇALIŞIYOR, KAÇ KİRALIK ARAÇ VAR BULAMADIM”

Durum, tahmin ettiğimden daha kötü. 5-6 gün geçti. Sürekli istiyorum resmi yazı ile, belediyenin borçlarını hâlâ çıkartabilmiş değilim. Bazı müteahhitlere “Seçim sonrası hak edişlerinizi düzenleyin” demişler, her gün borç artıyor. Bolu Belediyesi'nin kiralık araç sayısını tespit edemedim. Dün gelen yazıyla 46 idi, bugün 49'a çıkmış.

‘AKIL ALACAK GİBİ DEĞİL…'

Personel sayısını da bulamadım. Birim birim istiyorum bir rakam çıkıyor, personel müdürlüğünden istiyorum başka bir rakam. En son, Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurdum, bizde kaç kişi sigortalı çalışıyor diye…

AKP KADIN KOLLARI BAŞKANI BELEDİYEDEN MAAŞ ALIYOR, NE İŞ YAPTIĞI BELLİ DEĞİL

İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş talep ettim. Bağımsız bir denetim firmasına da bütün hesapları kontrol ettireceğiz. Bankamatik memurları var. Bolu AKP Kadın Kolları Başkanı mesela, ben hangi birimde çalıştığını bir türlü öğrenemedim. Ama her ay maaş ödeniyor. Bunlara izin vermeyeceğiz. CHP Kadın Kolları Başkanı da olsa fark etmez, yanlış işler bunlar.

– Personelle ilgili bir tasarrufunuz olacak mı?

Olacak mutlaka. Çünkü özellikle yapılmış bazı son dakika alımları var. 19 Aralık'ta aday olduğumda tabloya baktım, o zaman 1001 çalışan vardı. Şu anda İŞKUR aracılığı ile 1600'a yaklaşmış bu sayı, son hafta bile alımlar olmuş. Bankamatik dışında kimsenin ekmeği ile oynamayacağımızı söylemiştim zaten. Ama Bolu dışında oturanları bile çalışan haline getirmişler, Düzce'de oturuyor, bizde çalışıyor.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama