İPEK Eczanesi
SEVİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Özcan eleştirilere cevap verdi

14 Ağustos 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tamir edilen yürüyen merdiven hakkında açıklama yaptı. Başkan Özcan, “Anıtlar Kurulu da en fazla bu merdivene izin vermiş. Engelli aparatıyla ilgili ikinci bir izin talebini maalesef kabul etmiyorlar” dedi.

Haber: Adnan KARABULUT

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yürüyen merdivenler hakkında açıklama yaptı. ‘Engellileri düşünmedi’ gibi eleştirilere cevap veren Başkan Özcan, “Burası SİT alanı. Dolayısıyla Anıtlar Kurulu’nun verdiği izin dışında kafanıza göre proje uygulayamıyorsunuz. Anıtlar Kurulu da en fazla bu merdivene izin vermiş. Engelli aparatıyla ilgili ikinci bir izin talebini maalesef kabul etmiyorlar. Anıtlar Kurulu’nun onayı olmadan da siz değişiklik yapamıyorsunuz. Buradaki durum bu. Yoksa biz engelli vatandaşlarımızı sürekli düşünüyoruz. Engelliler gününde tekerlekli sandalyeyle dolaşmış biriyim empati yapma adına. Dediğim gibi o unutulmuş, atlanılmış değil Anıtlar Kurulu’ndan daha geniş kapsamlı engelli vatandaşlarımızın durumunu da gözetecek şekilde bir iznin alınamamış olmasından kaynaklanıyor” dedi.

“YUKARI ÇARŞI ESNAFININ FİKİRLERİ DOĞRULTUSUNDA YAPTIK”

Vatandaşlardan gelen ‘Yukarı çıkışı var ama aşağıya inişi yok’ eleştirilerine de cevap veren Başkan Özcan, “Özellikle cenazelerden sonra cemaat aşağı inerken bir zorluk çekiliyordu yukarı çarşı esnafı da dedi ki biz sadece çıkış istiyoruz. İnişi iptal ettik merdivenler de rahatlamış oldu. Oranın tuvaletlerinde bir tadilat yapılıyor uzun yıllardır yalıtımı ile ilgili problemi vardı. Merdivenleri kaliteli yapalım, bir daha bozulmasın düşüncesiyle yaptık. İnce eleyip sık dokuduk üç yıllıkta garanti aldık burası için. Keza diğer merdivenlerde yapılıyor çok kötü durumdaydı. Onlarında bir tanesi tamamlanıp bitmiş olacak ışıklandırılmasıyla birlikte. Diğeri de en geç on güne kadar tamamlanmış oluyor” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama