SİNEM Eczanesi
SEVAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
SEVAL Eczanesi
Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı)
Tel: 0374 270 31 30
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Özcan, Dökülmeye Başlayan Lojmanlar Hakkında konuştu

12 Ocak 2021

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Şehrin göbeğinde bulunan ve dökülmeye başlayan Askeri Lojmanlar hakkında açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda ekipleri inceleme yapmak üzere lojmanalar yollayacaklarını belirten Başkan Özcan, “Yarın bir gün ufak bir depremde asker ailelerimizin başına bir şey gelirse ben bu Bolu Belediye Başkanı olarak bu vebali üzerime almak istemiyorum” dedi.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, adeta dökülmeye başlayan ve gündeme gelen Askeri Lojmanlar hakkında açıklamalarda bulundu. Lojmanların Bolu’daki en riskli binalardan olduğunu belirten Bakan Özcan, “Üflesen yıkılacaklar gibi duruyorlar. Belki askeri sahanın içerisinde olmasa hemen yıkın denilebilecek binalar” ifadelerini kullandı.

 

“BOLU’DAKİ EN RİSKLİ BİNALARDAN”

Lojmanlara dışarıdan bakıldığında çok kötü durumda olduklarının belli olduğunu belirten Başkan Özcan, “Askeri lojmanlar meselesi çok sıkıntılı bir mesele. Askeri lojmanların bir kısmı darbeden sonra yapılmış. Depremden sonra güçlendirme yapılmış ama ne durumda belli değil. Askeri lojmanlar başta olmak üzere yanındaki Endüstri Meslek Lisesi olmak üzere, Gazi Paşa olmak üzere sıkıntılılar. Zaten Valiliğin bizlere bir yazısı var. Kontrol edin kardeşim diye. Biz şimdi ekiplerimiz göndereceğiz. Askeriye bir yazı yazacağız. Biz gelip lojmanlarınızdan karot örneği almak istiyoruz diye. Eğer bunun soncunda hayır binalar da sorun yok derlerse boyatın geçin kardeşim diyeceğiz. Ama hayır bu binaların yıkılması gerekir denirse de biz bu binaları mühürleyeceğiz. Ve yıkılmasını temin edeceğiz. O yüzden inşallah askeriye bu konu da bize zorluk çıkarmaz. Çünkü belediye sınırları içerisinde yer belediyenin kontrol hükümlülüğü olan yer. Yarın bir gün ufak bir depremde asker ailelerimizin başına bir şey gelirse ben bu Bolu Belediye Başkanı olarak bu vebali üzerime almak istemiyorum. Ve Bolu’daki en riskli binalardan olduğunu söylüyorum Askeri lojmanların. Dıştan bakıldığında zaten çok kötü durumda” ifadelerine yer verdi.  

 

“CAN GÜVENLİĞİNDEN BAHSEDİYORUZ”

Lojmanların günün birinde şehrin içerisinden çıkartılması gerektiğini söyleyen Özcan, “Üflesen yıkılacaklar gibi duruyorlar. Belki askeri sahanın içerisinde olmasa hemen yıkın denilebilecek binalar.  Her belediye başkanının hayalidir. Benden sonraki belediye başkanında hayali olmalı bence. Bir gün o lojmanlar oradan kalkmalı. Ve orası şehrin meydanına katılmalı. Ama benim burada söylediğim. Farklı bir şey. Orayı bir an önce meydana katmak için bunu yapıyor değiliz. Biz can güvenliğinden bahsediyoruz. Oradaki askerlerimizin büyük kısmı güney doğuda, Suriye’de terörle mücadele ediyorlar. Onların eşleri ve çocukları da o lojmanlarda oturuyor. Allah korusun yarın 6 büyüklüğünde deprem oldu. Bolu’da 1998 yılından sonra yapılan binalara çok büyük imalat hatası yoksa bir şey olmaz ama o binaların ayakta kalma şansını ben zayıf görüyorum” dedi.

 

“OKULLAR VE KAMU BİNALARIMIZ İLE İLGİLİDE BU ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ”

Askeriyenin kontrollere zorluk çıkarmaları halinde Genel Kurmay Başkanlığına, Milli Savunma Bakanlığına bir yazı yazacağını belirten Başkan Özcan açıklamasında son olarak, “Ben lojmana ekiplerimi göndereceğim. Askerler kapıyı açmazsa, kontrole izin vermezse de Genel Kurmay Başkanlığına, Milli Savunma Bakanlığına bir yazı yazacağım. Bu binalar risk taşıdığına dair. İnceleme heyeti gönderdik ama kapıdan almadılar. Bundan sonra bu binalarla ilgili herhangi bir depremde can veya mal kaybı söz konusu olursa belediye olarak sorumluluk kabul etmiyoruz diye açık ve net bir şekilde yazı yazacağım. Bazı okullar ve kamu binalarımız ile ilgilide bu çalışmaları yapacağız. Sadece lojman değil” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama