MİNA Eczanesi
İKLİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
İKLİM Eczanesi
Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)
Tel: 0374 210 14 34
Bolu 5 günlük hava tahmini

Balaban hatayı düzeltti, Başkan Özcan onayladı

9 Ocak 2020

BOLU BELEDİYESİ’NİN PARASI NEDEN KESİLİYOR?

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Oturumu’nda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, geçtiğimiz toplantıda gündeme gelen para kesintisinin Gölköy ile ilgili olduğunu söyleyerek Başkan Özcan’ın yanlış bir bilgilendirme yaptığını söyledi. Başkan Özcan ise cevap olarak Balaban’ı onaylarken, 6 milyon liralık fazla kesintinin de yapıldığını belirtti.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

 

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Oturumu’nun Dilek ve Temenniler bölümünde söz alarak kürsüye gelen Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Balaban geçtiğimiz toplantıda Başkan Özcan’ın, Karadere Suları’nı kast ederek DSİ için başlanmamış işin parasını kesiyorlar sözlerinin yanlış bilgilendirmeden kaynaklandığını belirtti. Balaban, “Öncelikle Sayın Başkanın, geçen mecliste yaptığı yanlış bir açıklamayı düzeltmekle başlayalım. Sayın Başkan dedi ki, ‘Yapılmayan bir işin parasını kesmeye başladılar’ bu isale hattı ile ilgili konuşmuştunuz. Bu konuda biz yine çalışmamızı yaptık. Bu yanlış bilgilendirmeler neden oluyor, orasını bilemem. İlgili Başkan Yardımcıları, kendi konuları dışında başka konulara mı eğiliyorlar. Ajandalarında geçmiş ile ilgili sıkıntı mı var, vakitlerini bu konulara mı harcıyorlar, tabi bu başkanın bileceği iştir” ifadelerini kullandı.

“1 SENE SONRA KESİLMEYE BAŞLAYACAK”

Karadere Suları’nın ödeme işlemlerinin, suların Bolu’ya gelmesinden 1 sene sonra başlayacağını belirten Balaban, “Bu kesilen ücretin Karadere içme suları ile alakasının olmadığı, Bolu merkeze Gölköy’den verilen isale hattı ile ilgili olduğunu söylemek istiyorum. Protokolleri inceledik, Karadere Suları’nın ödemesi de su akmaya başladıktan 1 sene sonra kesilmeye başlayacak” şeklinde konuştu.

“6 MİLYON LİRA FAZLA KESİNTİ YAPILDIĞI KABUL EDİLDİ”

Balaban’ın sözlerini onaylayan Başkan Özcan, yine de yapılan hesaplamalarda 6 milyon lira fazla kesintinin yapıldığını belirterek, “İsale hattı konusunda Burak bey doğru söylüyor. Karadere Suları ile ilgili değilmiş o. Fazla mı kesinti yapılmış, evet fazla kesinti yapılmış. İtirazlarımız sonucunda 6 milyon lira fazla kesinti yapıldığı kabul edildi. İller Bankası payından düştü” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama