KIZILTAN Eczanesi
KÖROĞLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
KÖROĞLU Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. No:1/1-A (Kaplıca Birlik Karşısı)
Tel: 0374 218 01 91
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAKAN YARDIMCISININ İMZASI BEKLENİYOR!

5 Temmuz 2020

Bolu Belediyesi, Hisar Tepesi’nde geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkartılan stadionu, arkeolojik dokuya zarar vermeden şehir turizmine kazandırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığını bekliyor. Proje hakkında açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “3,5 aydır Sayın Bakan Yardımcımızın önünde uygulama izni bekliyor” dedi.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediyesi, kentteki tarihi turizm alanlarını gün yüzüne çıkarmak için harekete geçti. Bolu’nun Gölyüzü ve Akpınar Mahallelerini kapsayan, 1’inci ve 2’nci derece sit alanı olarak belirlenen tarihi stadion basamaklarının olduğu noktada çalışmalar için Bakanlıktan gelecek son onay bekleniyor. Proje hakkında açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Projenin Anıtlar Kurulu tarafından kabul edildiğini ve projeyi onaylandığını devamında ise Kültür Bakanlığı’nın da projeyi onayladığını fakat Bakanlık tarafından 3,5 aydır uygulama izni beklendiğini belirtti. Bakanlık tarafından uygulama izni verilmesinin ardından projeye hemen başlanacağını belirten Başkan Özcan, “Orası çok mezbelelik bir yer. Geceleri uyuşturucu kullananlar, alkol kullananlar orada oluyor. Ahşap çok çirkin bir paravan var önünde. Müdahale edemiyorsun. Otlar almış başını gidiyor. Kötü bir görüntü var. Bunun düzeltilmesi gerekiyor. Projeyi hazırlamadan önce Anıtlar Kurulu ile istişareler yapıldı uzun bir süre. Anıtlar Kurulu’nun kabul ettiği oldu, etmediği oldu. Eski başkan zamanında da bir proje hazırlanmış onu zaten elinin tersi ile itmiş kabul etmemiş. Ancak bu projeyi anıtlar kurulu kabul etti.  Anıtlar Kurulu bu projeyi onayladı. Devamında Kültür Bakanlığıda bu projeyi onayladı. Evet, bu proje doğrudur dedi. Ve üç buçuk aydır SayınBakan Yardımcımızın önünde uygulama izni bekliyor” ifadelerini kullandı.

 

“HIZLANDIRILMASI KONUSUNDA KENDİSİNDEN YARDIM İSTEDİK”

Orayı güzelleştirmek istediklerini belirten Özcan, “Biz bunu kamuoyu önünde tartışmadık. Ak Parti İl Başkanımıza durumu anlattık. Hızlandırılması konusunda kendisinden yardım istedik. Sayın Bakan Yardımcımıza durumu anlattık yardım istedik. Ben kendim konuşmadım ama herhalde Arzu Hanım ile de arkadaşlarımız konuşmuş. Bunu yapalım istiyoruz. Güzelleştirelim orayı” dedi.

“ŞUNU GECİKTİRMEYELİM”

Projenin onaylandığını sadece Bakan Yardımcısı tarafında uygulama izninin verilmesini beklediklerini belirten Başkan Özcan, “Bir seyir terası var en üste; insanların oturabilecekleri şeyler var. Onun dışında dokuya zarar veren herhangi bir şey yok orada.  Bir imalat yok.  Orada daha fazla kazı yapılmasına izin verilmiyor orası bakanlığın yeri.  Proje onaylandı sadece yer bakanlığın olduğu için Sayın Bakanın yada onun adına Bakan Yardımcısının uygulama izni vermesi bekleniyor. Biz izinden sonra hemen ihaleye çıkabilecek durumdayız. Yaklaşık maliyetleri hepsi hesaplandı bunların. Sayın Bakan Yardımcımızla ben kendimde konuştum geçen hafta. Oda projenin yanlış bir proje olmadığını kendisinin de projeyi gördüğünü ve beğendiğini söyledi. ‘Birkaç şey var’ dedi incelemem gereken. Kısa süre içersin de ben de imzayı atıp, başlamanızı arzu ederim’ dedi. Ama dediğim gibi şunu geciktirmeyelim” İfadelerine yer verdi.

“SEYİR TERASINDA DA SADECE ÇAY VERECEĞİZ SÖZ”

Bolu Belediyesi tarafından yapılan projede arkeolojik dokuya zarar verilmeyeceğini belirten Başkan Özcan açıklamasın da son olarak, “Burada hiçbir şeye zarar verilmiyor. Ahşap tamamen, güzel bir ışıklandırma olacak. Önünde şeffaf bir paravan olacak. İnsanlar önünden geçerken keyif alacak. Yan merdivenden de seyir terasına çıkıp, bütün Bolu’yu izleyebilecek herkes. Seyir terasında da sadece çay vereceğiz söz. Tereddüt olmasın diye söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama