STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bakan Soylu, Yabancı Uyruklulara Yönelik Alınan kararları yorumladı

29 Kasım 2021

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bolu Belediyesinin yabancı uyruklulara yönelik aldığı kararları yorumladı. Katıldığı canlı yayında Bolu Belediyesinin kararını yorumlayan Bakan Soylu, “Bu işle ilgili genel soruşturma açıldı. Bu doğru bir yaklaşım değil. Orada hukuk işler, kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 

 

TV24’te Arafta Sorular programına konuk olan İçişleri Bakanı Soylu, Bolu Belediyesi, Mecliste aldığı yabancı uyrukluların su ücretinin Dolar kuru üzerinden ödenmesi ve nikâh ücretleri kararını yorumladı.  Karar hakkında soruşturma açıldığını belirten Bakan Soylu, “Bu işle ilgili genel soruşturma açıldı. Bu soruşturma da yürüyor. Orada evlilikleriyle ilgili bir problem olmaz. Orada yaklaşık 4 bin 400 civarında Suriyeli var. Yani geçici koruma. Yaklaşık 4 bin 500 civarında da uluslarası koruma var, onların da önemli bir bölümü Iraklı ve Türkmen. Bin 500 civarında da Afganistanlı var. Toplam 13 civarında, bu 13 binin de 10 bini Bolu’nun merkezinde. Türkiye’de yaklaşık 5 milyon 300 bin civarında ikametiyle beraber yabacı var. Bunların 4 milyonu uluslarası koruma, mülteci ve ya Suriyeli. 3 milyon 700 bini Suriyeli, 300 bini uluslarası koruma ki içince Iraklılar da var. Kendi ülkelerinden buraya gelenler ve onların da büyük bir bölümü Türkmen’dir. Şimdi orada sayı da toplam, Bolu’nun içerisinde 10 bin. Bunun 4 bin, 4 bin 400 ancak geçici koruma Suriyeli” ifadelerini kullandı.

 

“BU DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL”

Kararların doğru bir yaklaşım olmadığını belirten Bakan Soylu, “Yani onlar orada Valiliğimizin, İl Göç İdaresi’nin genel çerçevesi içerisinde hayatlarını devam ettirirler. Ama bu insanlık dışı bir iş mi, evet. Bu Anayasa’ya aykırı mı, evet. Türk Ceza Kanunu’na aykırı mı, evet. İnsan Hakları Eşitlik Kurumu’nun ilgili maddelerinde eşitlik ilkesi ve ayrımcılık yasağına aykırı mı, evet. Nefret suçuna girer mi, evet. Bu doğru bir yaklaşım değil. Orada hukuk işler, kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama