KORKUT Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KORKUT Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Sok. No:25/4 (Köroglu Dev.Has.Pol.Karsisi)
Tel: 0374 270 26 20
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAİBÜ, ‘THE 2021’ DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA

24 Eylül 2020

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en saygın akademik dergilerinin indekslendiği Nature Index’in başarı sıralamasına giren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), bu kez, dünyanın saygın sıralama kuruluşlarından biri olan, Londra merkezli Times Higher Education (THE) 2021 listesinde, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldı. Rektör Alişarlı, “Bu başarıda emeği geçen tüm akademisyenlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diyerek başarıyı kutladı.

Haber: Elif ERDOĞAN

 

Yükseköğretim kurumları arasında yaptığı performans ölçme ve değerlendirme çalışmaları ile dünyanın önde gelen saygın üniversitelerini derecelendiren uluslararası kuruluş Times Higher Education (THE), 93 ülkeden listeye girmeyi başaran bin 527 üniversiteyi içeren “2021 Dünya Üniversite Sıralamaları” sonuçlarını açıkladı. Üniversitelerin eğitim, araştırma, atıf, sanayi geliri ve uluslararası görünüm alanlarında 13 alt performans göstergesinin değerlendirildiği Times Higher Education (THE) sıralamasına, Türkiye’den bu yıl 43 üniversite girebildi. Son yıllarda yaptığı proje ve bilimsel çalışmalarla uluslararası alanda adından söz ettirmeye devam eden Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Türkiye’den listeye girmeye hak kazanarak 43 üniversite arasında yer aldı.

 

BAİBÜ, DERECELENDİRME KURULUŞLARI SIRALAMALARINA GİRMEYE DEVAM EDİYOR

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Nisan ayında açıklanan Times Higher Education’un (THE) “University Impact Rankings 2020”, (Üniversite Etki Sıralaması-2020) derecelendirmesinde de, ‘Nitelikli Eğitim’ kategorisinde, büyük bir başarıya imza atarak dünya üniversitelerinde ilk 200’e girerken Türkiye’de 4’üncü sırada yer almıştı.

 

REKTÖR ALİŞARLI: “HEDEFLERİMİZE ULAŞMAYA BAŞLADIK”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Times Higher Education 2021’de elde ettiği başarı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimizden bu yana önemle üzerinde durduğumuz, eğitim-öğretim kalitesi, araştırma-geliştirme ve patent çalışmaları, bilimsel proje ve çalışmalar, teknoloji ve sanayileşme, uluslararasılaşma gibi pek çok konuda hedeflerimize ulaşmaya ve bunların meyvesini almaya başladığımızı büyük bir mutlulukla görüyorum. Üniversitemiz, son yıllarda ivme kazanan çalışmaları ile önemli uluslararası kuruluşların başarı sıralamalarında yer almaya ve yükselmeye devam etmektedir. Bu başarıda emeği geçen tüm akademisyenlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Times Higher Education (THE) listesi ve detaylı bilgi için; ‘https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2021/world-ranking#!/page/0/length/25/locations/TR/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats’ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama