ÖZGÜR Eczanesi
SARUHAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAİBÜ PROJELERİ ONAYI ALDI

8 Eylül 2019

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 Yılı Mali Destek Programı’nda Destek almaya hak kazanan projelerin imza töreni gerçekleştirildi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 Yılı Mali Destek Programı’nda Destek almaya hak kazanan projelerin imza töreni gerçekleştirildi.

İmza Törenine Kültür Ve Turizm Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı, İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında desteklenmeye hak kazanan kurum ve işletmelerin yöneticileri katıldı. Törene, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sameddin Gündüz, Teknoloji Transferi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TTMER) Müdürü Prof. Dr. İbrahim Belenli ve Yeniçağa Yaşar Çelik MYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Çakır Katıldı. İmza töreninde  destek almaya hak kazanan projelerin tanıtımları yapılırken MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU ile destek almaya hak kazanan kurum ve kuruluşların yetkilileri arasında “Proje Destek Sözleşmeleri” imzalandı.

BOR MADENİ, SÜPERİLETKEN MALZEMELERİN YAPIMINDA KULLANILACAK

BAİBÜ-TTMER adına hazırlanan proje MARKA Desteklerinden yararlanmaya hak kazanırken imza töreninde projenin detaylarını açıklayan Prof. Dr. İbrahim Belenli, proje ile amaçlarının elektromagnetlerde kullanılan yüksek performanslı bor tabanlı süperiletken tel üretmek olduğunu söyledi.

Yeniçağa Yaşar Çelik MYO tarafından hazırlanan “Gıda İşleme Bölümü Öğrencilerinin Yenilikçi Yaklaşımlarla Üretim Becerilerinin ve Mesleki Yeterliliklerinin Geliştirilmesi” projesi de MARKA Desteklerinden yararlanmaya hak kazandı. Yeniçağa Yaşar Çelik MYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Çakır, Bu proje kapsamında öğrencilerin üretimde kullanacakları püskürtmeli kurutucu gıda ambalajı test cihazı gibi yeni cihazları üniversitemiz laboratuvar alt yapısına kazandırmış olacaklarını ve öğrencileri en iyi düzeyde yetiştirerek mesleki yeterliliklerini artıracaklarını ifade etti. Tören Proje Sözleşmelerinin İmzalanması ardından sona erdi. BAİBÜ tarafından yapılan açıklamada ise “Her iki öğretim üyemizi de tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi. Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama