AŞÇILIK KAMPI LANSMANI GÖRKEMLİ ŞEKİLDE YAPILDI

  21 Mart 2018

  Aşçılık Okulu Mezunları Derneğinin (AŞOMDER), Mengen’de bu sene dördüncüsünü düzenleyeceği ve Türk aşçı adaylarının gerek Türk, gerekse dünya mutfağı konusunda vizyonlarını geliştirmeyi amaçlayan IV. Ulusal Aşçılık Kampı Lansmanı Hilton İstanbul Bomonti Otel Cloud 34 barda Ceyhun Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşti.

   

  Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’un yanı sıra Food in Life Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözen Vedat Başaran ve Ali Esad Göksel gibi gazetecilerin de katıldığı gece Aşçılık Okulu Mezunları Derneği (AŞOMDER) Başkanı Levent Demirçakmak’ın açılış konuşması ile başladı. Levent Demirçakmak;  “Dört sene önce, AŞOMDER üyeleri olarak dünyada başka örneği olmayan bir organizasyon hayal ettik. Bu hayale tüm dernek üyelerimiz inandı. Bu inançtan yola çıkarak ortak hayalimizi gerçekleştirmek için tüm gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Organizasyonumuzun üzerine her sene bir taş daha koyarak ilerliyoruz. Başarımız bizi bir sonraki sene için daha fazla motive ediyor ve içimizdeki ateşi büyütüyor. Bize bu yolda destek veren proje ortaklarımıza ve destekçilerimize minnet borçluyuz. Bu yıl Türkiye’nin dört bir yanındaki 55 üniversitenin 72 biriminden öğretim elemanları ve öğrencileri ile 22-29 Nisan 2018 tarihlerinde IV. Ulusal Aşçılık Kampı’nı Mengen’de gerçekleştireceğiz. Bu kampı; dayanışmamız, inancımız ve çalışmamızla büyüterek uluslararası platformlara taşıyacağımız günlerin hayalini de şimdiden kurmaya başladık” dedi.

   

  Demirçakmak konuşmasının ardından, verdikleri desteklerden ötürü Hilton İstanbul Bomonti Genel Müdürü Bülent Tarlan’a, plaket takdim etti.  Turizm sektörünün çok önemli bir bileşeni olan aşçılık mesleğine ve eğitimine destek veriyor olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Hilton İstanbul Bomonti Genel Müdürü Bülent Tarlan, ‘IV. Ulusal Aşçılık Kampı’nın lansmanına ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyduklarının altını çizdi.  Kampın destekçileri Pınar Profesyonel temsilcisi İrem Şenol, Ekol Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Önder Bilen, Öztiryakiler Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Tahsin Öztiryaki de yaptıkları konuşmalarda Ulusal Aşçılık Kampı’nın kendileri açısından önemini ifade ettiler.

   

  Lansman süresince Hilton İstanbul Bomonti mutfak ekibinin coğrafi işaretli ürünlerle hazırlanmış oldukları bir menü ile yiyecek-içecek ikramları, konuklar tarafından çok beğenildi.  Aşçılık Okulu Mezunları Derneğinin (AŞOMDER), Mengen’de bu sene dördüncüsünü düzenleyeceği ve Türk aşçı adaylarının gerek Türk, gerekse dünya mutfağı konusunda vizyonlarını geliştirmeyi amaçlayan kamp 22-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak ve yedi gün sürecek.  Katılımcılar kamp boyunca kırmızı et, tavuk, hindi, ördek gibi etlerin işleme ve pişirme yöntemlerinin yanı sıra, bulgurdan kinoa’ya, bakliyattan pirince, hamur işlerinden zeytinyağlılara, deniz ürünlerinden sushi’ye kadar geniş bir yelpazede eğitim alacaklar.  Destekçilerin katkılarıyla gerçekleşen kampta ayrıca; yemek ile sanat ilişkisi, sosyal medya kullanımı, insan kaynakları, hijyen ve porselen gibi konular hakkında da seminer ve paneller gerçekleştirilecek.  Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi ve Öztiryakiler A.Ş.’nin proje ortağı olarak destek verdiği kampta, katılımcıların konaklama ve yeme-içme giderleri AŞOMDER ve destekçiler tarafından karşılanacak. Elif Erdoğan

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.2105860710144