IHLAMUR Eczanesi
YILMAZ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

IHLAMUR Eczanesi
Borazanlar Mah.Hürriyet Cad..No35/E(Endüstri Meslek Lisesi Girişi))
Tel: 0374 212 55 80
YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
Bolu 5 günlük hava tahmini

Arzu Aydın Çevre Yolu ile alakalı konuştu;

10 Şubat 2020

“KORKUTMA POLİTİKASI İLE GERİ ÇEKİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNENLERİNDE…”

Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu’nun gündeminden düşmeyen ve tepkilerin odağı olan Güney Çevre Yolu ile ilgili parti binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.  Bolu halkının talepleri yönünde çalışmaların devam ettiğini belirten Aydın, “Bizi özellikle Ahmet Baysal’ı ve bazı STK’ları böyle önümüze sürerek bu şekilde sanki korkutma politikası ile geri çekileceğimizi düşünenlerinde yanlış yolda olduklarını ifade etmek isterim. Biz var olan teknik coğrafi tüm özellikleri dikkate alarak Bolu halkı ne istiyorsa o nokta çalışma yapılmasını devam ettiririz.  Ama bunun haricinde ‘yaptırmayız’ zihniyetini kabul etmemize imkân yok” dedi.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu’nun güneyinde yapımı devam eden ve Bolu’da gündemden düşmeyen çevre yolu ile ilgili Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın parti binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.   Yolun 1984’de CHP’li belediyenin görev yaptığı zamanda imar planına girdiğini belirten Milletvekili Aydın, “Bolu’nun gündemini bazı kişi ve STK’lar tarafından özellikle köpürtülerek gündeme taşınan Güney Çevre Yolu hakkında bilinen ama söylenmeyen bazı gerçekleri ifade etmek istiyorum. Bu yol 1984 yılında yani CHP’li belediyenin görev yaptığı zamanda imar planına çevre yolu olarak işlenmiş. Yine aynı yol 2001 yılında mevcut belediye başkanı Tanju beyin belediye meclis üyesi olarak görev yaptığı dönemde, karayolları ağına bağlanmış ve tescil edilmiştir. Dememiz o ki; bu yol o zaman tarım arazisi vasfından çıkartılmış bir yol ağıdır. Biz devlette devamlılık esastır prensibi çerçevesinde göreve geldiğim günden itibaren bu yolun çalışmasına devam edilmiş. Çünkü zaten imar planlarına işlenmiş mevcut olarak tarım arazisi vasfından çıkartılmış bir yol.  Bizde çalışmalarımıza devam etmişizdir. Çalışmaların üzerinden iki yıl geçmiş 1,5 Km.’lik bir yolda şuan inşası tamamlanmış durumdadır. Bütün herkes STK’lar dahil Bolu Platformu dahil, mevcut belediye başkanı dahil bu yolun CHP’li belediye döneminde imar planlarından çıkartılmış ve imar planlarına işlenmiş bir yol olduğunu bilmelerine rağmen bu gün geldiğimiz noktada klasik bir Tanju Özcan söylemiyle ‘istemeğiz, yaptırmayız’ zihniyeti çerçevesinde bu yolla alakalıda aynı kanaatlerini ifade ettirmektedirler” dedi.

 

“AK PARTİ İKTİDARI OLARAK BOLU HALKININ SESİNE KULAN VERİRİZ”

Bolu halkının hassasiyetini Ulaştırma Bakanlığına ilettiklerini söyleyen Aydın, “Bu yol Bolulu olanlar daha doğrusu Bolu’da yaşayanlar zaten mevcut D-100’ün Bolu’yu alt yaka ve üst yaka olarak bölen yol olduğunu bilirler. Ben hep söylerim ben üst yakalıyım derim. Bunu Bolu’da yaşayan herkes bilir. Eğer Bolu’yu bölen yoldan bahsedeceksek zaten mevcut D-100 Bolu’yu ikiye bölmektedir. Şimdi hali hazırda böyle bir gerçek varken, bu gerçek bilinmesine rağmen güney çevre yolunun Bolu’yu böleceğinden bahsetmek, yine tarım arazisi olmamasına rağmen tarım arazilerinin mafolacağından bahsetmek akla zara ifadelerlerdir. Çünkü bunlar mevcut gerçeği yansıtmamaktadırlar. Biz yinede şunu da ifade edelim; her zaman Ak Parti iktidarı olarak Bolu’da görev yapan siyasetiler olarak Bolu halkının sesine kulak veririz. Bolu halkı ne diyor, talepleri ne yönde, bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Biz çalışmalarda hem vekilimle hem de il başkanımızla beraber ulaştırma bakanımıza gittik. Bolu halkının hassasiyetlerini taleplerini de sayın bakanımıza arz ettik. Şu anda bakanlığımız bu yolla alakalı çalışmalarını devam ettiriyor. Hangisi daha uygun teknik olarak hangisinin yapılması gerekli bu yönde çalışmalar devam ediyor. Ancak tüm bunlara rağmen Bolu’da görev yapan siyasetçiler sanki yokmuş gibi varsayılarak, bu açıklamalar yapıldığında Ahmet Baysal’a gidip imza alındıktan sonra özellikle tarafıma bu yolla alakalı kanaatiniz nedir diye sorulmasına anlamamız mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

 

“BOLU HALKI NE İSTİYORSA O NOKTA ÇALIŞMA YAPILMASINI DEVAM ETTİRİRİZ”

“Ak Parti iktidarı burada. İki tane milletvekili var. İl başkanı var. İyi niyet kuralları şunu gerektirir; ararsınız bakanlıkla görüşme yapalım, bizim hassasiyetlerimiz var dersinizi. Bütün bunlara dahi girilmeden bu şekilde davranılmış olmasını iyi niyet kuralları çerçevesinde değerlendirmemize imkân yok. Biz bu aşamada Bolu halkının hassasiyetleri bizim için hem değerli hem kıymetlidir. Ama hiçbir zaman böyle bir uygulamayla kaldığımızda tavrımız bellidir. Bizi özellikle Ahmet Baysal’ı ve bazı STK’ları böyle önümüze sürerek bu şekilde sanki korkutma politikası ile geri çekilme politikası izleyeceğimizi düşünenlerinde yanlış yolda olduklarını ifade etmek isterim. Biz var olan teknik coğrafi tüm özellikleri dikkate alarak Bolu halkı ne istiyorsa o nokta çalışma yapılmasını devam ettiririz.  Ama bunun haricinde ‘yaptırmayız’ zihniyetini kabul etmemize imkân yok” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama