SEVİM Eczanesi
KURUKAHVECİ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
KURUKAHVECİ Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Aydınöz Apt. no:51/19C (Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 210 16 17
Bolu 5 günlük hava tahmini

ARASTA PROJESİNİN YAPIMI DEVAM EDİYOR

6 Nisan 2021

Gerede şehir merkezinde metruk halde bulunan ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın girişimleri ile 3 bin metrekarelik alanın bin metrekaresi kamulaştırılarak hayata geçirilen Arasta Projesinin iç ve dış kısmında çalışmalar devam ediyor.

Haber: BMA

 

Gerede ilçesi Kitirler Mahallesi arasta bölgesinde ekonomik ömrünü tamamlamış atıl vaziyette bulunan dükkanların ve kültür sitesinin yıkılarak yerine şehir siluetine uygun tarihi görünümlü toplam 2 bin 139 metrekarelik inşaat alanında bulunan arasta projesinde çalışmalar devam ediyor. Çalışmalarla ilgili Gerede Belediyesinden yapılan açıklamada bugüne kadar binanın çatısı kapandığı, dış cephenin sıvanması ile birlikte binanın içinde de ahşap doğrama kapılar, pencereler ve tavan başta olmak üzere sıva ve rötuş çalışmalarının ise devam ettiği belirtildi. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte projenin bu yıl Eylül ayı gibi tamamlanması ve tarihi bölgenin hizmete girmesi hedefleniyor.

 

Arasta projesinin inşaatı tamamlandığında içerisinde; 12 adet dükkân, 6 adet ofis, 1adet kafeterya, 1 adet restoran, millet kıraathanesi, hanımlar lokali, yöresel ürün pazarı ve el sanatları ürün satış dükkânlarının yer alacağı proje bodrum artı 2 kat olup 2 bin 139 metre karelik bir ihtişamlı bir cazibe merkezi haline gelecek.

 

“YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİ AĞIRLAYACAK”

Çalışmaları yakından takip eden Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Arasta inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Arasta inşaatımızın yanı başında bulunan Tarihi Kiliseli Han’da da çalışmalarda sona gelindi. Arasta ve Kiliseli Han’da çalışmaların tamamlanması ile birlikte şehrin merkezi eski siluetine uygun görüntüye kavuşacak.  Arasta projemiz haftanın her günü faal bir şekilde yerli ve yabancı turistleri ağırlayacak. Hedefimiz bu yıl içerisinde Arasta’yı hizmete açmak” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama