ÖZGÜR Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

ANNELER ÜNİVERSİTEDE PROJESİ ÜLKE ÇAPINA YAYILIYOR

28 Kasım 2019

Yükseköğretim Kurumu, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Anneler Üniversitede Okulu” projesinin, pilot üniversitelerde uygulandıktan sonra ülke genelindeki üniversitelere yaygınlaştırılması düşünülüyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 hedefleri doğrultusunda önem verdiği proje ve çalışmalara katkı sunmak amacıyla, Üniversitemiz Rektörlüğü’nün, ailenin güçlendirilmesi amacıyla, üniversite eğitimi alamamış annelerimize yönelik düzenlediği “Anneler Üniversitede Okulu” projesinin 3’üncüsü gerçekleştiriliyor.

 

“Bilinçli Anneden, Sağlıklı Topluma” temasıyla gerçekleştirilen projede, sağlıklı ve huzurlu bir toplum için, aile değerlerinin korunması ve çocukların yetiştirilmesinde en büyük sorumluluğu üstlenen annelerimizin doğru eğitimi almaları hedefleniyor. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklarımızın, annelerimiz tarafından bir öğretmen sorumluluğu ile yetiştirilmelerinin önemine vurgu yapılıyor.

 

BAİBÜ Rektörlüğü öncülüğünde; Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Anneler Üniversitede Okulu projesi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın 2019-2023 arası yılları kapsayan 11. Kalkınma Planı’nda yer alan “Sağlık, Kadın, Çocuk ve Aile” kavramlarının güçlendirilmesini içeren 15 hedefle birebir örtüşüyor.

 

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu İlçe koordinatörlüğündeki projenin 3’üncüsü, 25 Kasım 2019 Pazartesi günü başladı. İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda 5 gün boyunca devam edecek eğitimlerde annelerimize, sağlıktan aile içi iletişime, ilk yardımdan sıfır atık yönetimi ve gıda güvenliğine kadar geniş bir çerçevede, alanında uzman akademisyenler tarafından aydınlatıcı bilgiler sunuluyor.

 

Proje Kapsamında Eğitim ve Atölye Çalışmaları Gerçekleştiriliyor

Proje kapsamında ilk olarak üniversitemizin tanıtım filmi gösterildi. İlk gün, Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Yağlı Mavil “İslâm’da Aile İçi Yaşam”, Dr. Öğr. Üyesi Halide Nur Özüdoğru “Aile İçi İletişim”, Hakim Gülperi Cicili ise “Aile Hukuku” konularında eğitim verdiler. Eğitim programının ikinci gününde, Prof. Dr. Hamit Coşkun tarafından “Stresle Baş Etme, Şiddetin Önlenmesi” ve Dr. Öğr. Üyesi Nurhan Çingöl tarafından “Zaman Yönetimi, Medya Okur-Yazarlığı”; üçüncü günde ise Prof. Dr. Arzu İlçe tarafından “İlk Yardım, Ev Kazalarının Önlenmesi ve Ergonomi” konularında eğitim verildi.

 

Dr. Öğr. Üyesi Zühal Özdemir Yaman ve Dr. Öğr. Üyesi Aylin Akoğlu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen atölye çalışmasında ise, annelerimizle birlikte pasta ve kurabiye süslemeciliği etkinliği gerçekleştirildi. Eğitim programının dördüncü gününde, Çevre Mühendisi Jale Bağcı tarafından “Sıfır Atık Yönetimi” ve Dr. Songül Ekmen Kurtoğlu tarafından “Sağlığın Korunmasında Tarama Yöntemleri ve KETEM Hizmetleri” konularında bilgiler verilecek. Eğitim programı, 29 Kasım 2019 Cuma günü Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı tarafından verilecek “Gıda Güvenliği” konulu konferans ile sona erecek. Eğitimlerini tamamlayan annelerimize sertifikaları takdim edilecek. Anneler Üniversitede Okulu projesi kapsamındaki eğitimler ve ulaşım hizmetleri ücretsiz veriliyor. Elif Erdoğan

ANNELER ÜNİVERSİTEDE PROJESİ ÜLKE ÇAPINA YAYILIYOR
ANNELER ÜNİVERSİTEDE PROJESİ ÜLKE ÇAPINA YAYILIYOR
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama