Bolu 5 günlük hava tahmini

AMBULANS SÜRÜCÜLERİ GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİNDE

14 Eylül 2018

İlimizde 10-13 Eylül 2018 tarihlerinde Sağlık Bakanlığımızın 112 Acil Sağlık Hizmetleri ...

İlimizde 10-13 Eylül 2018 tarihlerinde Sağlık Bakanlığımızın 112 Acil Sağlık Hizmetleri Çalışanlarına Yönelik planladığı hizmet içi eğitim programı arasında yer alan ASTE Modül Eğitimi (Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi ) düzenlenmiş ve başarı ile tamamlanmıştır.

 

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Acil, Sağlık, Personel İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanlığı İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Bölge Eğitim Merkezi Eğitmenleri tarafından 4 gün süre ile teorik olarak Araç Mekaniği ve Günlük Bakım, Araç Güvenlik Sistemleri, Araçlarda Hız Problemleri, Trafikteki Özel Durumlar, Ambulanslarda siren ve Işık Kullanımı, Ambulans Kazaları ve Trafik Kazalarında Ambulansların Davranışları gibi konular anlatılmış, ayrıca trafiğe kapalı alanda özel eğitim parkurları kurularak güvenli sürüş eğitimi verilmiştir. Hastane Ambulanslarında ve Başhekimliğimiz bünyesinde görev yapan toplam 13 personelimiz, düzenlenen bu eğitime kursiyer olarak katılmış olup eğitimlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL  yaptığı açıklamada;

“Personellerimizin belirli dönemlerde eğitimlere tabi tutulması başarıyı ve kaliteyi arttırmaktadır. Özellikle geçtiğimiz günlerde eğitmenlerimiz tarafından özenle yapılan Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi hem kendi çalışanlarımız hem de hastalarımızın güvenli bir şekilde hastanelere ulaştırılması açısından çok büyük önem taşımaktadır. Eğitime özveri ile katılan tüm çalışanlarımıza meslek yaşantılarında başarılar diler, teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı. A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama