YILMAZ Eczanesi
IHLAMUR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
IHLAMUR Eczanesi
Borazanlar Mah.Hürriyet Cad..No35/E(Endüstri Meslek Lisesi Girişi))
Tel: 0374 212 55 80
Bolu 5 günlük hava tahmini

Altındal, zamlar yüzünden Gerede Belediye Başkanına fena patladı:

11 Şubat 2020

“BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, Gerede Belediyesi tarafından tezgah paralarına yapılan yüzde 400 oranındaki zam için, “Biz bebek değiliz, bize masal anlatmasınlar. Canımız yanıyor. Bıçak kemiğe dayandı. Bizlerinde çocukları var, unutmasınlar” dedi.

Haber: Erol Değirmenci

 

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a patladı. Altındal, yapılan düzenlemeler ile beraber Gerede Belediyesi tarafından pazar tezgahlarına kısa bir süre içinde yaklaşık yüzde 400 oranında zam yapıldığını söyledi. Yapılan zamlar karşısında pazar ürünlerinde de zam olduğunu söyleyen Altındal, Gerede halkının bu yüzden mağdur edildiğini ifade etti.

“CANIMIZ YANIYOR”

Altındal, konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu durum yüzünden canlarının yandığını söyledi. Altındal, “Mazeretleri kabahatinden daha çok. Dedikleri ‘Üstü kapalı pazar yeri yaptık dünya masraf yaptık.’ Halkına yaptı, hizmet veriyor. Birde kapalı pazar yeri yapmak belediyelerin asli görevi. 5797 pazar yeri yönetmeliğinde yasada kanunda var. Bu kanunu biz çıkarmadık. Devlet meclisi çıkardı. Biz bebek değiliz, bize masal anlatmasınlar. Canımız yanıyor. Bıçak kemiğe dayandı. Bizlerinde çocukları var, Unutmasınlar” dedi.

“YALANCI DURUMUNA DÜŞÜRDÜ”

Başkan Allar’ın yapılan zamlarla esnafa karşı kendisinin yalancı duruma düştüğünü söyleyen Altındal, “3 ay oldu. BESOB Başkanı Tahir Gayret, Gerede Esnaf Odası Başkanı Abdullah Güler ile Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yanına gittim. ‘Tamam’ dedi, düzenleme yapılacak dedi. Bende esnafa anlattım. Beni esnafa karşı yalancı durumuna düşürdü. Sayın Gayret ile Güler de şahittir bu görüşmeye” şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ HAKKIMIZI İSTEMEK, AMACIMIZ EKMEĞİMİZ”

Amaçlarının haklarını istemek olduğunu da belirten Altındal, “Biz bir iki hafta tezgah mı açmayalım, ne yapalım? Eylem mi yapalım? Gerede halkını mağdur mu edelim? Ne istiyorlar? Bunu da yaparsak amacımız provoke etmek falan olmaz. Amacımız hakkımızı istemek, amacımız ekmeğimiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama