HÜLYA Eczanesi
İREM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)
Tel: 0374 217 64 24
İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
Bolu 5 günlük hava tahmini

Allar ilçeyi şantiyeye çevirdi

15 Nisan 2019

Gerede’nin ilk ticaret merkezi olan Kiliseli Han’da yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, yavaş yavaş Kiliseli Han şekillenmeye başladı. Esentepe Otel’de ise yeni başlayan çalışmalar gece gündüz sürüyor.

İlimiz Gerede ilçesinde ilçede arasta bölgesinde bulunan ve tarihi yapısıyla Gerede’nin ilk ticaret merkezi olan Kiliseli Han’da yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Öte yandan, Esentepe Otel’de de yeni başlayan çalışmalar gece gündüz sürdürülüyor. Dış cephesi %80 tamamlanan Esentepe Otel’de, iç kısımda odalar ve koridorlarda yapılan çalışmalar ile birlikte kısa zaman sonra hizmete gireceği belirtiliyor.

TARİH AYAĞA KALKIYOR

Gerede Belediyesi’nden yapılan açıklamada uzun süre kullanılmadığı için son derece bakımsız ve yıkılacak hale gelen Kiliseli Han’ın, çalışmaların başlamasıyla birlikte eski günlerdeki ihtişamlı görünümüne kavuşmaya başladığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca, “Tarihi dokusu bozulmadan zamanın mimarisinin birleşimiyle harmanlanan restorasyon çalışmaları neticesinde henüz yapımı tamamlanmamış olsa da gerek ilçe sakinlerinin gerek ilçeye gelen misafirlerin ilgisini çekiyor. Meraklı gözlerle yapımı takip eden ilçe sakinleri restorasyon bitimini heyecanla bekliyor. Yapılan çalışmalar kapsamında geçmişte dışına yapılan badana özenle kaldırılarak orijinal taşlar ortaya çıktı. Çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü Kiliseli Han’da tamamlandığın 25 odalı Butik Otel, Restoran Kafe, Yöresel Ürün Satış Merkezi yer alacak” denildi.

İLÇENİN 3 YILDIZLI TEK OTELİYDİ

Gerede Belediyesi, öte yandan 1980’lerde hizmete giren ve zamana yenik düşen Esentepe Otel hakkında da bilgi verdi. Belediye otel ile ilgili çalışmalar hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Çalışmalar 120 kişilik işçi gurubuyla devam ediyor. Beşiktaş Kulübü tarafından yaşanan gecikmeden kaynaklı başlayan çalışmalar ilçe halkı tarafından büyük ilgi görüyor. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın Beşiktaş Futbol Takımı’nı Temmuz ayında Esentepe’ye kampa getireceğiz açıklaması nedeniyle sporseverler ve ilçe halkı çalışmaları yakinen takip ediyor. Esentepe Otel’in aktif hale gelmesi ile birlikte ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağı ifade ediliyor.”

“İLÇEMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar açıklamasında devam eden çalışmalara ilişkin açıklamasında, “İlçemiz için gece gündüz demeden mücadele etmeye devam ediyoruz. Kiliseli Han’da çalışmalar son şeklini almaya başladı, Esentepe Otel’de ise çalışmalar son sürat devam ediyor. İlçemiz için büyük önem arz eden bu çalışmaları belediye olarak yakinen takip ediyoruz. Kiliseli Han ve Esentepe Otel tamamlandığında ilçe turizmi için büyük öneme sahip olacak. Yatak kapasitesi artacak. Kiliseli Han’da ilçemizin simgeleri olan deri ürünlerinin yanı sıra, yöresel ürünlerimizi tanıtma fırsatına sahip olacağız. Esentepe Otel ise yaz ve kış turizmi için ilçemize büyük katkı sağlayacak. Yaz aylarında futbol dünyasında bir marka olan Beşiktaş Futbol Takımı’nı ve çeşitli liglerde mücadele eden futbol takımlarını ağırlarken, kışın ise kayak turizmi için ilçemize gelen misafirlerimizi ağırlayacağız. Kayak Merkezinde 2020 yılında Dünya Kupası düzenleme hedefimiz var. İlçemiz için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz’’ dedi. A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama