GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

ALACAĞINA KAPLAN VERECEĞİNE KEDİ

15 Nisan 2019

Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci oturumunda konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, SEDAŞ’ın kendilerini ‘Elektriği keseriz’ tehdidi ile göreve geldiklerin bu yana 300 bin TL’ye yakın borç ödediklerini söyledi. Aynı zamanda SEDAŞ’ın Belediyeye ait mülklere kurduğu trafolar için hiçbir bedel ödemediği iddia edildi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci oturumu geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın başkanlığında yapıldı. Düzenlenen meclis toplantısında meclis üyelerinin belediye birliklerindeki görev yerleri belli olurken, İmar Komisyonundan gelen maddeler meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Öte yandan dilek ve temenniler bölümünde meclis üyelerinin fikir ve görüşleri dinlendi.

 

İmar Komisyonu’ndan gelen 11’inci maddede ise SEDAŞ’ın, Bolu Belediyesi’ne yaptığı ilginç bir teklif gündeme taşındı. SEDAŞ, Bolu’da çeşitli park ve yollara konulan trafoların mülkiyetini almak için teklif yaptı. İmar Komisyonu üyeleri ise bu konuyu Başkan Özcan ve meclis üyelerine sundu. Aynı zamanda SEDAŞ’ın şu ana kadar belediye mülkünde olan yerlere kurduğu trafolar için de bir bedel ödemediği öğrenildi.

 

BAŞKAN ÖZCAN’DAN FLAŞ İDDİA

Konu hakkında görüşlerini bildiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, göreve geldiğinden bu yana Belediyenin elektriğinin kesilmesi tehdidi ile yaklaşık 300 bin TL borç ödediklerini söyleyerek, “Bu konuyu müzakareye açalım. SEDAŞ’ın hali hazır planı var. Yola, Yeşil alanda kıyıya köşeye yapmış olduğu trafolar var ama plana işlenmemiş. SEDAŞ bunların plana işlenmesini ve kapladığı yer kadarını ileride Belediyeden satın almayı istiyor. Bu konu birkaç ay önce gündeme gelmiş, Belediye Başkanı bunun bekletilmesini istemiş. Arkadaşlar SEDAŞ kamu kurumuyken, özelleştirilmişler. Keseriz tehdidi ile geldiğimizden bu yana da herhalde 300 bin TL’nin üzerinde elektrik parası ödedik Belediye olarak. Şimdi ben şunu çok iyi görmüyorum; Eskiden yeşil alanın köşesine yapmış bunu. Şimdi sadece kapladığı alan kadar yeri satın almak istiyor. Geri kalan kısım ne olacak? Yarın yol üzerinde olanlar, -teknoloji gelişiyor- SEDAŞ bunları kaldıracak. Mülkiyet devam edecek. Bence geriye iltifak hakkını konuşalım” ifadelerini kullandı.

 

“BUNUN BİR MALİYETİ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Ayrıca Belediye mülklerine kurulan trafolara SEDAŞ’ın herhangi bir bedel ödemediğini söyleyen Başkan Özcan, yeni teklifin bir maliyeti olması gerektiğini söyledi. Başkan Özcan, “Yıllardır bu SEDAŞ’ın trafoları burada, Belediyenin mülkünde. SEDAŞ bize bir kuruşluk enerjiyi bedavaya vermiyor. Peki SEDAŞ bunlar için bize para ödüyor mu? Yıllardır işgal ediyorlar. Kira almıyoruz. SEDAŞ’ın bu talebi bence çok mantıklı değil. Biz bu konuyu erteleyelim SEDAŞ yetkilileri bir gelsin. Yardımcı olalım kurumlara ama ileride sıkıntısını çekeceğimiz şeyler yapmayalım. Bunlar hep okul diplerinde bir de. Bunları SEDAŞ ile konuşmamız lazım. Zaten yıllardır bedelsiz kullanıyorlar. Belediyeye de bir kuruş bedavaya elektrik vermiyorlar. SEDAŞ’a da bunun bir maliyeti olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

KONU ERTELENDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın görüşlerini bildirmesinin ardından konu hakkında detaylı bir toplantı yapılması ve SEDAŞ yetkilileri ile bir araya gelinmesi için ertelendi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve SEDAŞ yetkilileri verilen teklifi ve geçmişe dönük yaşananları konuşmak adına önümüzdeki günlerde bir araya gelecek.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama