İPEK Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

AK PARTİ’DE BÜYÜK HEYECAN

15 Kasım 2018

2019 yılının 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday belirleme sürecinde olan AK Parti’de önemli rol oynayan teşkilat içi temayül yoklaması 18 Kasım Pazar günü yapılacak. Konu hakkında basın mensuplarına konuşan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, temayül yoklamasının bu sefer elektronik sistemde gerçekleşeceğini söyledi.

 

 

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

AK Parti İl Teşkilatı’nda 2019 yılının 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday belirleme süreci hızlandı. Şu anda belediye başkanlığı için toplam 44 başvuru yapılırken Bolu Belediyesi için 7, Dörtdivan Belediyesi için 2, Gerede Belediyesi için 2, Göynük Belediyesi için 3, Kıbrıscık Belediyesi için 5, Mengen Belediyesi için 8, Gökçesu Belde Belediyesi için 3, Mudurnu Belediyesi için 8, Taşkesti Belediyesi için 4, Yeniçağa Belediyesi için 2 isim resmi müracaatlarını gerçekleştirdi. Başvuranların dışında il, ilçe ve beldelerin mevcut belediye başkanı ve teşkilat başkanları doğal aday adayı olarak temayülde yerlerini alacak.

AK Parti İl Başkanlığı Binası’nda basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Nurettin Doğanay, aday belirlemede kritik rol oynayan teşkilat içi temayül yoklamasının 18 Kasım Pazar günü gerçekleşeceğini duyurdu. Ayrıca yapılacak olan temayül yoklaması, elektronik sistemde gerçekleşerek, genel merkeze anında bilgi verilecek.

“SORU İŞARETLERİNE YER BIRAKILMAYACAĞI BİR TEMAYÜL YOKLAMASI OLACAK”

Yeni temayül yoklaması sistemini anlatan Doğanay, soru işaretlerine yer bırakılmayacağını ve genel merkeze anında bilgi gideceğini belirterek, “Malumunuz bildiğiniz üzere geçen ay ilçe başkanlarımız ile yapmış olduğumuz toplantımızı burada yapmıştık. Aslında bu ayki toplantımızı Kıbrıscık ilçemizde gerçekleştirecektik fakat seçim ve temayül süreçlerimizin araya girmesi ile tekrar burada yapma kararı aldık. Şunun duyurusunu yapmak istiyorum 18 Kasım Pazar günü, il başkanlık binamızın konferans salonunda Ak Parti Teşkilatları’nın temayül yoklaması yapılacaktır. Bugüne kadar geleneksel yöntemlerle yapmış olduğumuz teşkilat temayül yoklamamız elektronik teşkilat temayül yoklaması şeklinde yapılacaktır. Biz daha önce de bunları yaparken, bunların üzerinde el ve kalem usulünde bunu yapıyorduk. İnşallah bu hem bir tasarruf tedbiri hem de işin daha sağlıklı yapılması noktasında genel merkezimin almış olduğu kararla bir oylama yapmış olacağız. Tamamen herkese verilecek kartı ekrana okutması ile beraber ilçeler kendi ilçesi üzerinde oy kullanacaklar. Bu öncelikle mevcut belediye başkanlarının değerlendirilmesi daha sonra da alt kısımda bulunan alana düşündükleri adayın yazılması ile devam edecek. Bunun direk karşılığı kişi oyunu kullandığı anda AK Parti Genel Merkezi’nde oy direkt olarak gözükecek. Yani Türkiye haritasını düşünün, Bolu’ya geldiğimiz de burada kaç kişinin oy kullandığını direk olarak saniyesinde görülecek şekilde hiçbir şekilde farklı soru işaretlerine yer bırakılmayacağı bir temayül yoklaması olacak inşallah” dedi.

“SAHALARA İNİP GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Temayül yoklamasının ardından genel merkezin yapacağı istişareler sonrası adayları açıklayacağını duyuran Doğanay, yaşanan süreçler sonrası saha inip güçlü bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyleyerek, “5 Kasım süreci ile başlayan aday adaylığı başvuru sürecinin 12 Kasım itibari ile bitmesi gerekirken yarın akşam uzatılmasının ardından son bulacak. Biz de Bolu merkez ilçeler ve beldeler olmak üzere belediye başkanlıkları için toplam 44 başvuru olmuştur. Bunların başında Bolu Belediyesi için 7 müracaat, Dörtdivan Belediyesi için 2, Gerede Belediyesi için 2, Göynük Belediyesi için 3, Kıbrıscık Belediyesi için 5, Mengen Belediyesi için 8, Gökçesu Belde Belediyesi için 3, Mudurnu Belediyesi için 8, Taşkesti Belediyesi için 4, Yeniçağa Belediyesi için 2 isim şu ana kadar resmi başvurusunu yapmış bulunmakta. Öncelikle bu sürecin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Temayül yoklaması sonrasın da belirli istişareler ve genel merkezimin konuşmalarının ardından il ve ilçe belediye başkanlıkları için gerekli açıklamalar yapılmaya devam edecek. Bundan sonra da sahalara inip güçlü bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz diyorum. Ben bu duygu ve düşüncelerle herkese teşekkür ediyorum ve bu sürecin milletimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“BOLU’NUN TÜM İLÇE VE BELDELERİNE TALİP OLDUĞUMUZU SÖYLÜYORUZ AMA…”

Doğanay, Bolu’nun tüm ilçe beldelerine talip olduklarını ama milletin vereceği karara da saygı duyduklarını ifade ederek, “Öncelikle kuruluşunun üzerinden 18 yıl geçmiş olan AK Parti 17 yıldır iktidarda. AK Parti’nin genel anlayışı ve felsefesinde baktığımızda Türkiye’de belirli yer ve bölgelere odaklı bir parti değil. Türkiye’nin bütün il, ilçe ve beldelerinde en ücra noktaya gittiğimiz de bile aday çıkaran bir partiyiz. Dolayısıyla bizim Mudurnu, Kıbrıscık ve Mengen üzerinde düşüncemizi ilk baştan bu yana söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim. Ne için bunu söylüyorum derseniz, çünkü daha önce bu ilçeler bizdeydi. Daha sonra ki süreçte bu ilçelerimizi bazı nedenlerden verdik. Tabi ki bunun istişaremizi biz kendi aramızda yaptık teşkilat bütünlüğü içerisinde yapıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde muhakkak bunu halkımız da teveccüh gösterirse biz oralarında iktidar partisinde olmasını istiyoruz. Bununla beraber de daha fazla hizmet almaları konusunda düşüncelerimiz var. Dolayısı ile Bolu’nun tüm ilçe ve beldelerine talip olduğumuzu söylüyoruz ama milletimiz farklı da düşünebilir. Bizim talip olmamız ile birlikte milletimizin de doğru karar vereceğini bilerek seçimlere giriyoruz. İnşallah seçim akşamı Bolu’nun tüm ilçe ve beldelerini almış bir teşkilat olarak beraber milletimizin karşısına çıkarız ama aziz milletimiz de derse ki farklı bir tercihimiz var buna da saygı duyarız. Buna da diyeceğimiz bir şey olamaz.” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama