AK PARİ KONGRESİNDEN OBJEKTİFLERE YANSIYANLAR!

  12 Mart 2018

  Haber: Hakan Aydın Hafta sonu Bolu Ak Parti 6. İl Olağan Kongresiyle tarihi günlerinden birini yaşadı. Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı...

  Haber: Hakan Aydın

  Hafta sonu Bolu Ak Parti 6. İl Olağan Kongresiyle tarihi günlerinden birini yaşadı. Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı kongrede, yaklaşık 2 bin 500 emniyet mensubu da görev aldı. Alınan emniyet tedbirlerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Özel Koruma ekibi de adeta kuş uçurtmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a uygulanan koruma prosedürü kapsamında Bolu semalarında savaş uçakları cirit attı.

  SİMİT POĞAÇA DAĞITILDI

  Ak Parti 6. İl Kongresi’ne katılan misafirlerin aç kalmaması için Ak Parti İl Başkanlığı tarafından önlemler alındı. Salon içerisinde bulunan 5 bin kişiye hazırlanan özel kumanyalar, Ak Parti Gençlik Kolları tarafından misafirlere ikram edildi. Salon dışında da simit ve poğaçalar miting alanına girmeden misafirlere ikram edilirken, Cumhurbaşkanlığı koruma ekibinin miting alanına suları almaması ise dikkatlerden kaçmadı. Ak Parti tarafından miting alanına getirilen sular dışarıda misafirlere ikram edilirken, sular içildikten sonra miting alanına girdiler.

  BAYRAĞINI KAPAN GELDİ

   

  Emniyetin resmi rakamlarına göre yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı miting alanında Ak Parti ve Türk Bayraklarıyla donatıldı. Parti tarafından gönderilen parti bayrakları ve Türk Bayrakları miting öncesi partililere dağıtıldı.

  RAHATSIZLANANLARA ANINDA MÜDAHALE

   

  Sağlık İl Müdürlüğü tarafından miting alanında 112 Acil Müdahale ekipleri hem salon içerisinde hem de salon dışarısında hazır edildi. Müdürlüğün yaptığı planlama kapsamında görevlendirilen ambulanslar çeşitli noktalara yerleştirildi. Miting alanında rahatsızlanan vatandaşlara ilk müdahale alanda bulunan 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapıldı.

  ÇOCUK, HER YERDE ÇOCUKTUR

   

  İl kongresinde dikkat çeken bir diğer görüntü ise miting ve kongre salonunda bulunan çocuklardı. Aileleri tarafından getirilen çocukların genelinin elinde ise Türk Bayrağı ve Ak Parti bayrakları vardı. AİLELERİN kucaklarında ve omuzlarında mitingi izleyen çocukların bazıları da mamalarını alanda yemek zorunda kaldı.

  NURETTİN DOĞANAY ALANI FOTOĞRAFLADI

  Tek listeyle kongreye giden Nurettin Doğanay, miting alanının durumunu görmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için getirilen otobüse çıkarak alanı kontrol etti. Kalabalığı cep telefonuyla resimleyen Doğanay, yanına gelen Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile birlikte partilileri selamladı.

  YORULANLAR YERLERE OTURDU

  11.00’de yapılacağı belirtilen miting alanına saatler öncesinden gelen vatandaşlardan bazıları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gecikince yerlere oturdu. Miting alanı çevresinde bulunan merdivenlere oturan vatandaşlar, Erdoğan’ın miting alanına gelmesiyle ayağa kalktı.

   

  GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST SEVİDEYDİ

  15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için uygulanan güvenlik prosedürleri üst seviyeye çıkartıldı. Emperyalist ülkelerle yaşanan gerilimlerde üzerine eklenince, Erdoğan’ın Bolu ziyareti esnasında güvenlik önlemleri göze çarptı. Kent merkezinde neredeyse her kavşakta 3 polis nokta görevi yaparken, Miting alanında ise kuş uçurtulmadı. Özel Harekat Polislerinin de güvenlik önlemleri kapsamında görevlendirildiği görülürken, belli noktalara keskin nişancılar yerleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bolu’ya gelmesiyle birlikte gökyüzünde Emniyete ve TSK’ya ait Skorsky helikopterler görev aldı. Bolu’nun üzerinde ayrıca 1 adette savaş uçağı sürekli görev aldı.

  AĞACA ÇIKTILAR

  Miting alanında bulunan vatandaşlar, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan2ı görebilmek için adeta bir birileriyle yarıştılar. Erdoğan’ı görmek isteyen vatandaşlar bu amaçlarına ulaşmak için zaman zaman miting alanı içerisinde bulunan ağaçlara çıktılar. Ancak ağaçlara çıkan vatandaşlar, güvenlik önlemleri kapsamında emniyet güçleri tarafından aşağıya indirildi.

  HALKI SELAMLADILAR

  Ak Parti Kongre öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dışarıda toplanan vatandaşlara hitap etti. Kongre öncesi vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan için, Cumhurbaşkanlığı’na ait otobüs miting alanına çekilmişti. Erdoğan’la birlikte otobüse İçişleri Bakanı Süleyman Soyla, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü, Ali Ercoşkun ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz çıktı.

  OTOBÜS ÜZERİNDEN HEDİYE ATTI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından mitin alanındakilere stranç takımı hediye etti. Otobüs üzerinden miting alanında bulunan vatandaşlara doğru atılan satranç takımını almak isteyen vatandaşlar zaman zaman zor anlar yaşadı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, satranç takımını daha uzaktaki katılımcılara ulaştırmak için özel çaba sarf etti.

  KOMANDOLARI BOLULULARA EMANET ETTİ

  Ak Parti Kongresi’nin yapıldığı 3 bin kapasiteli kapalı spor salonun kapasitesi 5 bine çıkartıldı. Ak Parti Gençlik Kolları tarafından süelenen salon içerisinde koltukların her birine Türk Bayrağı, mavi bere ve Ak Parti bayrağı bırakıldı. Salonda bulunan tüm katılımcılar mavi berelerini tarakarak, Afrin’de gerçekleştirilen operasyona katılma isteklerini yüksek sesle haykırdılar. Salondan gelen talebi karşılıksız kalmayan Erdoğan, TSK’nin böyle bir talebi olmadığını yeniledi. Erdoğan konuşmasında Bolu’da konuşlu bulunan Bolu 2. Komando Tugayını işaret ederek ‘Komandolarımız sizlere emanet’ dedi.

  SELFİE ÇILGINLIĞI YAŞANDI

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı göremeye gelenler, salon içinde ve dışında binlerce fotoğraf çektiler. Erdoğan’la birlikte kendisini aynı kadrajo sokmak isteyen yüzlerce katılımcı onlarca fotoğraf çekti.

  HEDİYELER GÖZ DOLDURDU

  Ak Parti Kongresi sonrası il başkanlığına seçilen Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Köroğlu motifi hediye etti. Doğanay, Gerede’de deri işletmecilerine hazırlattığı hediyesinde deri üzerine Köroğlu motifi işletti. Ardından ise Bolu Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz, Bolu Belediyesi Bolmek Ahşap Atölyesi’nde belediye personeli İsmail Şentürk tarafından yapılan 195 cm uzunluğunda ki ceviz ağacının üzerine işlenen Elif’i Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etti.  

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15333890914917