AİBÜ ÖĞRENCİLERİNDEN İSRAİL PROTESTOSU

  16 Mayıs 2018

  Anadolu Gençlik Derneği Bolu Üniversite Komisyonu ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) İnsan ve Medeniyet Topluluğu, İsrail’in Filistinlilere yönelik vahşice katliamını protesto etmek için Aktivite Merkezi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

   

   

  ‘Irkçı emperyalizm bu mübarek günleri yine kana buladı. Bugün işgalci İsrail yine Filistin’de katliam yapıyor. 50’den fazla şehidimiz, 2000’in üzerinde yaralımız var” denen açıklamada, özetle “Trump, 7 ay önce ‘ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağız.’ demişti. Geçtiğimiz hafta Kudüs sokaklarına Arapça, İngilizce, İbranice ‘ABD Büyükelçiliği’ levhaları asılmıştı. Bugün 16 Mayıs. İşgalci İsrail’in sözde bağımsızlığının ilanının 70’inci yıl dönümü. ABD ve İsrail’in bu kararları göstere göstere uygulamaları, karşılarında ciddi bir mukavemet göremedikleri içindir. Kim ne derse desin, İsrail, meşru bir devlet değil bir terör örgütüdür. İsrail, bu coğrafyanın doğal bir üyesi değil işgalcidir” ifadelerine yer verildi.

  Açıklamanın ardından ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atan öğrenciler, protesto yürüyüşü yaparak olaysız dağıldı. Yaşar Dinçer

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.38544583320618