İPEK Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

ADEM EVCİL DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINI GÖREVE DAVET ETTİ

25 Nisan 2017

Ermenistan’da sözde ermeni soykırımının 102.yıl dönümü nedeniyle anma etkinliği düzenleyen gurupların Türk ve Azerbaycan bayraklarının yakılmasına MHP İl Başkanı Adem Evcil sert tepki gösterdi.

Evcil bayrak yakanların cezalandırılması için Dışişleri Bakanlığı’nın gerekli hamleleri yapması gerektiğini dile getirdi.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Adem Evcil, “Bayrak Şereftir,Şerefsizler ne bilir! Ermenistan’da sözde ermeni soykırımının 102.yıl dönümü nedeniyle anma etkinliği düzenleyen grupların Türkiye ve Azerbaycan Bayraklarını ateşe verdiği basına yansımıştır. Bayrak, bir bütünü tamamIayan iIahi bir sevginin gökyüzünde dalgalanışıdır. Bayrak bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolü, tarihinin hatırasıdır. Değeri; pamuk, atlas ve ipekten yapılmasına bağlı olmayıp, temsil ettiği milletin kıymeti ile ölçülür” dedi.

 

Evcil, “Devletin hakimiyetini, bağımsızlığını ve şerefini temsil ettiği için bayrağa saygı gösterilir. Türk Bayrağı gerek tarihi gerek manası ile dünyanın en şerefli bayrağıdır. Hilalini İslamın nurundan,yıldızını Türklüğün şuurundan,rengini şehitlerimiz kanından almaktadır. Haçlı zihniyeti şimdilerde suret değiştirmekte ve farklı ülkelerle karşımıza çıkmaktadır. Azerbaycan Karabağ’da binlerce soydaşımızı acımasızca katleden ermeni soysuzlar bir kez daha Türk Düşmanlıklarını bayrağımızdan çıkarmışlardır. Kutsalımıza el uzatmışlardır. Bu çirkin ve haysiyetsizce saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu elim hadisenin müsebbiplerinin en ağır şekilde cezalandırılması için Türk Dış işlerini göreve davet ediyorum.And olsun ki birgün Türkün gücünü görecek,önünde diz çökeceksiniz! Bayraksızlar bayraksızlar. Yere düşse bayrak sızlar. Nerden bilsin kıymetini, soysuz sopsuz bayraksızlar” ifadelerini kullandı. 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama