Bolu 5 günlük hava tahmini

ABDURRAHMAN DİLİPAK GENÇLERLE BULUŞTU

12 Nisan 2019

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Genç İnsani Yardım Vakfı (İHH) Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen konferansın konuğu Araştırmacı yazar, Köşe Yazarı Abdurrahman Dilipak oldu.

İlginin yoğun olduğu ‘Gidişat nereye?’ başlıklı konferansa, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta konuşan Akit Köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, konferansında Türkiye ve Dünya’nın gündemindeki meseleleri, İslam aleminin durumu, tarihsel süreci değerlendirerek ele aldı.

Mavi Marmara hareketine vurgu yapan Dilipak, İslam aleminin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu dile getirdi. İslam coğrafyasının ABD-İsrail öncülüğünde yeniden dizayn edilme planlarının bulunduğuna dikkati çeken Dilipak, özellikle gençlere tavsiyelerde bulundu. Dilipak, ‘Güç ve hakimiyet Allah’ındır diyerek, Allah’ın rızasını kazanmak için çalışmalıyız. Adaletten barıştan hürriyetten yana bir medeniyet kurmalıyız. Nesillerin güvende olduğu, mazlumdan yana, zalime karşı bir düzen, yeni bir dünya kurmalıyız. El-emin olmalıyız” diye konuştu.

Konferans Abdurrahman Dilipak’a hediye takdiminin ardından sona erdi.A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama