ABD’DE TUTUKLU BULUNAN HEMŞEHRİMİZDEN HABER VAR

  6 Nisan 2018

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl Mayıs ayındaki Washington ziyareti sırasında Büyükelçilik konutu önünde çıkan kavgaya karışan hemşehrimiz Sinan Narin’e 12 ay 1 gün hapis cezasına hükmetti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyaz Saray’da Başkan Donald Trump ile görüşürken dışarıda bir grup kendisini protesto ediyordu. Beyaz Saray’daki görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Büyükelçilik konutuna giderken kendisini protesto eden grup da elçilik konutu önündeki meydanda yerini almıştı. Erdoğan’ın geldiği dakikalarda Cumhurbaşkanını karşılamaya gelen grupla kendisini protesto edenler arasındaki gerginlik de had safhaya ulaştı. Polis ve gizli servis elemanlarının da gözü önünde bir anda iki grup birbirine girdi. Kavgaya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının da karışmasıyla Büyükelçilik konutunun önündeki meydan adeta savaş alanına döndü. Bu kavgaya karışan 15 Cumhurbaşkanlığı koruması hakkında da dava açılırken olayın ardından gözaltına alınan Türk kökenli Amerikan vatandaşı Yeniçağ’larının hemşehrimiz Sinan Narin ve Eyüp Yıldırım çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

  Geçen yıl Haziran ayından bu yana tutuklu olarak yargılanan Narin ve Yıldırım hakkındaki karar duruşması bugün başkent Washington’daki Üst Mahkemesinde görüldü.

  Yargıç Marisa Demeo, savunmaları dinledikten sonra iki sanığın iyi hallerini ve hapiste kaldıkları süreyi de göz önünde bulundurarak savcılığın 12 ay 1 günlük hapis cezası istemine uydu. Mahkeme ayrıca iki sanığın da iyi hallerini ve söz konusu uygulamaları değerlendirmeye alarak iki sanık hakkında 2 ay ceza indirimine hükmetti. Buna göre iki sanık Sinan Narin ve Eyüp Yıldırım Nisan ayının ortalarında hapisten çıkacaklar.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.18561697006226