Bolu 5 günlük hava tahmini

701 Sayılı KHK sonrası Bolu’da durum ne?

10 Temmuz 2018

80 DEVLET MEMURU AÇIKTA!

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından gözler OHAL Bolu Bürosuna çevrilmişti. OHAL’den alınan son bilgilere göre; son KHK ile 39 devlet memurunun memurluktan ihraç edildiği görülürken, 2 devlet memurunun da görevlerine döndüğü anlaşılıyor. Halen 80 devlet memuru ise açıkta bulunuyor.

Haber: Hakan Aydın

Hafta sonu yayınlanan 701 Sayısı Kanun Hükmünde kararname ile başta FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı binlerce devlet memuru ihraç edilmişti. Yayınlanan son kararname sonrası Bolu’da ki son durum ise merak konusu olmuştu.

OHAL BÜROSU RAKAMLARI AÇIKLADI

OHAL Bürosu’ndan alınan bilgilere göre şu anda halen 80 devlet memuru çeşitli nedenlerden dolayı açıkta bulunuyor. Yapılan açıklamada Mülki İdareden 1, Tugay Komutanlığı’ndan 36, AİBÜ’den 10, İl Jandarma Komutanlığı’ndan 17, İl Emniyet Müdürlüğü’nden 5, Gençlik e Spor İl Müdürlüğü’nden 1, Defterdarlıktan 1, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 8 ve İl Sağlık Müdürlüğü’nden 1 olmak üzere toplam 80 kişinin açıkta tutulduğu belirtildi.

SON DURUM NE?

Son kararname kapsamında toplam 39 personel ihraç edilirken, Adliye 1 ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü 1 olmak üzere iki memur görevlerine iade edildi. OHAL kapsamında bu güne kadar toplam 913 memur hakkında idari işlem yapıldığı belirtilirken, bunlardan 234’ünün açığa alındıktan sonra görevlerine iade edildiği, 599 devlet memurunun ise ihraç edildiği ifade edildi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama