7 BÖLGE’YE AİT 7 YERLİ ÜRÜN

  13 Aralık 2018

  Mudurnu’da ‘Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’ kapsamında Dumlupınar İlkokulu Müdürlüğü tarafından Belediye Düğün Salonunda “7 BÖLGE 7 AŞ” etkinliği gerçekleştirildi.

  Ülkemizde tasarruf tedbirlerini artırarak israfı önleme, milli kaynakların işletilmesi, paranın dış ülkelere gitmesini önleme, temel tüketim maddelerini öz kaynaklarımızdan karşılama, ekonomimizi güçlendirme, milli ve yerli üretimi destekleme ve satışına yardımcı olma böylelikle kalkınmamıza katkıda bulunma amacıyla düzenlenen etkinliğe; kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, özel sektör temsilcileri, Mudurnuluları, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

  Etkinlikte öğrenciler ve velilerin desteğiyle 7 bölgeye ait yerli ürünler ve yemeklerin sergilendiği stantlar kuruldu. Stantların başında bulunan öğrenciler bölgelere ait yöresel kıyafetlerle yerli yöresel ürünleri tanıttılar. Bu sayede sosyal bilgiler, hayat bilgisi, fen bilimleri ve coğrafya gibi derslerdeki konuları da yeni eğitim müfredatı kapsamında yaparak yaşayarak öğrendiler. Öğrencilerin gösterdiği performansı davetliler hayranlıkla izlediler.

  Tutumun, yatırımın ve yerli malı kullanmanın anlam ve önemini belirten konuşmalarla başlayan etkinlik; bilinenin aksine 7 Bölge’ye ait 7 yerli ürün, yerli tohum ve yöresel yemekler sergilendi, sergilenen ürünler öğrenciler tarafından ziyaretçilere tanıtıldı, hazırlanan yemeklerin lezzetlerine bakılması ve yemeklerin ikram edilmesi ile sona erdi. A. Haktan Yamantürk

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.87995910644531