ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

32 yıl önceki Bolu Dağ Komandoları buluştu

26 Temmuz 2017

Almanya'da yaşayan ve kanser hastalığını yenen Denizlili 52 yaşındaki Göker Gürel, 32 yıl önce Bolu Dağ Komando Tugayı'nda birlikte askerlik yaptığı arkadaşları ve komutanları ile bir araya gelerek moral depoladı.

Almanya'ya 20 yıl önce gidip işçi olarak çalışan Denizlili Göker Gürel, geçen yıl kolon kanserine yakalandı. Münih'te yaşayan 3 çocuk babası Gürel'in ameliyatla kalın bağırsağının 19 santimetresi alındı, 36 kür kemoterapi gördü. 1 yıllık mücadele sonunda Denizlili gurbetçi hastalığı yenip, normal yaşamına döndü. Gürel'in hastalığı yenmesi üzerine 32 yıl önce Bolu Dağ Komando Tugayı'nda birlikte askerlik yaptığı arkadaşları ve komutanları vefa örneği gösterip, Bodrum'da sürpriz bir buluşma organize etti. 32 yıl önce birlikte vatani görevini yapan Erzurum, Konya, Ankara, İstanbul, Yalova, Sakarya, İzmir'den 32 asker arkadaşı Bodrum'da buluştu. Buluşmada kanseri yenen Göker Gürel, asker arkadaşları tarafından geçmiş olsun dilekleriyle karşılandı.

KOMANDO YEMİNİ ETTİLER

Bodrum'daki Mazı Mahallesi'nde bir pansiyonda buluşan asker arkadaşları, anılarını tazeledi, Gürel'in hastalığı yenmesi nedeniyle havai fişekler atıldı. 32 yıl önce Bolu'da Tabur Komutanı olan emekli Albay Sayın Erdede, denizin içinde eski askerlerine komando yemini ettirdi. Ellerinde Türk bayrağıyla denizin içinde komando yemini eden eski askerler, sahildeki vatandaşlar tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

Buluşmanın onur konuğu Denizlili gurbetçi Göker Gürel, hastalığı yendikten sonra hayatının en güzel 3 gününü yaşadığını belirterek şöyle dedi:

"Zorlu bir sürecin ardından hayatımın en güzel sürprizini yaşadım. 32 yıl önce vatan savunması için birlikte görev yaptığım asker arkadaşlarım ile biraraya gelmek beni çok mutlu etti. Bu sürprizle sanki yeniden doğdum, 3 gün boyunca arkadaşlarımla anıları yad ettik. Yaptıkları sürpriz için arkadaşlarıma teşekkür ederim. Artık hayata daha sıkı bağlandım."

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama