32 yıl önceki Bolu Dağ Komandoları buluştu

  26 Temmuz 2017

  Almanya'da yaşayan ve kanser hastalığını yenen Denizlili 52 yaşındaki Göker Gürel, 32 yıl önce Bolu Dağ Komando Tugayı'nda birlikte askerlik yaptığı arkadaşları ve komutanları ile bir araya gelerek moral depoladı.

  Almanya'ya 20 yıl önce gidip işçi olarak çalışan Denizlili Göker Gürel, geçen yıl kolon kanserine yakalandı. Münih'te yaşayan 3 çocuk babası Gürel'in ameliyatla kalın bağırsağının 19 santimetresi alındı, 36 kür kemoterapi gördü. 1 yıllık mücadele sonunda Denizlili gurbetçi hastalığı yenip, normal yaşamına döndü. Gürel'in hastalığı yenmesi üzerine 32 yıl önce Bolu Dağ Komando Tugayı'nda birlikte askerlik yaptığı arkadaşları ve komutanları vefa örneği gösterip, Bodrum'da sürpriz bir buluşma organize etti. 32 yıl önce birlikte vatani görevini yapan Erzurum, Konya, Ankara, İstanbul, Yalova, Sakarya, İzmir'den 32 asker arkadaşı Bodrum'da buluştu. Buluşmada kanseri yenen Göker Gürel, asker arkadaşları tarafından geçmiş olsun dilekleriyle karşılandı.

  KOMANDO YEMİNİ ETTİLER

  Bodrum'daki Mazı Mahallesi'nde bir pansiyonda buluşan asker arkadaşları, anılarını tazeledi, Gürel'in hastalığı yenmesi nedeniyle havai fişekler atıldı. 32 yıl önce Bolu'da Tabur Komutanı olan emekli Albay Sayın Erdede, denizin içinde eski askerlerine komando yemini ettirdi. Ellerinde Türk bayrağıyla denizin içinde komando yemini eden eski askerler, sahildeki vatandaşlar tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

  Buluşmanın onur konuğu Denizlili gurbetçi Göker Gürel, hastalığı yendikten sonra hayatının en güzel 3 gününü yaşadığını belirterek şöyle dedi:

  "Zorlu bir sürecin ardından hayatımın en güzel sürprizini yaşadım. 32 yıl önce vatan savunması için birlikte görev yaptığım asker arkadaşlarım ile biraraya gelmek beni çok mutlu etti. Bu sürprizle sanki yeniden doğdum, 3 gün boyunca arkadaşlarımla anıları yad ettik. Yaptıkları sürpriz için arkadaşlarıma teşekkür ederim. Artık hayata daha sıkı bağlandım."

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.44993591308594