3 PROJENİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

  17 Nisan 2018

    Bolu Belediyesi ve üç kurumun işbirliğinde hayata geçirilecek olan 3 projenin protokolü bugün gerçekleşen törenle imzalandı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin...

   

  Bolu Belediyesi ve üç kurumun işbirliğinde hayata geçirilecek olan 3 projenin protokolü bugün gerçekleşen törenle imzalandı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilgili kuruluşların müdürleriyle bir araya gelerek, projeyi resmiyete döken imzaları attı.

  Bolu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliğinde hayata geçirilecek olan 3 farklı proje için Bolu Belediyesi başkanlık makamında protokol imza töreni düzenlendi. Programa Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Şahin Ertem, AFAD İl Müdürü Cenk Yıldız, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ile ilgili kuruluşların yetkilileri katıldı.

  BİLGİSAYAR BAĞIMLILIĞINA KARŞI HAMLE

  3’lü protokol imza töreninde ilk olarak Bolu Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilecek “Dedemin Oyuncağı Benim Oyuncağım Projesi” resmiyete döküldü. Çocukları dedelerinin ve ninelerinin oynadığı oyunlarla ve oyuncaklarla tanıştıracak projenin protokolü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından imzalandı. Proje ile bilgisayar bağımlığı nedeniyle sokaktan ve hareketli yaşamdan uzak büyüyen çocukların eski zamanlardaki oyunlarla ve oyuncaklarla tanıştırılması hedefleniyor.

  GELENEKSEL OYUNLARIN GELECEK KUŞAKLARA AKTARILMASI SAĞLANACAK

  Çocuklarla ilgili resmiyete dökülen diğer bir proje ise Bolu Belediyesi ile Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilecek “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Projesi” oldu. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem attıkları imzalar ile projenin startını verdi. İşbirliği yapan iki kurum hayata geçecek proje ile geleneksel oyunları çocuklara öğretmeyi ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı vermeyi amaçlıyor.

  PROJE İLE AFET BİLİNCİ OLUŞTURULACAK

  Protokol imza töreninde ayrıca, toplumu yakından ilgilendiren önemli bir projenin de temelleri atıldı. Meydana gelen şiddetli depremlerle büyük acılar yaşayan Boluluları tüm doğal afetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla Bolu Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bolu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arasında “Afete Hazırlık Eğitim Projesi Protokolü” imzalandı. Vatandaşları başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça yaşanılan afetler hakkında bilgilendirmek, afet anında ve sonrasında uymaları gereken davranışları öğretmek ve toplumda temel afet bilinci oluşturmak amacıyla hayata geçirilecek projenin protokolünü Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve AFAD İl Müdürü Cenk Yıldız imzaladı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15353202819824