GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

“3 AYLIK TEŞKİLAT İLE 4158 OY ALDIK”

12 Nisan 2019

Büyük Birlik Partisi Gerede İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, “Yerel seçimlere 3 ay kala Gerede’de teşkilatlandık ve alışılagelmişin dışında bir seçim çalışması yaparak belediye başkanlığı seçiminde 4 bin 158 oy alarak 30’un üstünde oy oranıyla ikinci parti olduk ve belediye meclisine de 3 üye göndermeyi başardık,' diye konuştu” dedi.

Büyük Birlik Partisi Gerede İlçe Başkanlığı yazılı bir basın açıklaması yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi. BBP İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, yaptığı basın açıklamasında 4 bin 158 oy alarak 30’un üstünde oy oranıyla ikinci parti olduklarını kaydetti.

 

SEÇİME 3 AY KALA KURULDU

Uzun yıllar Gerede’de teşkilatı bulunmayan Büyük Birlik Partisi, Gerede’de medya sektörü temsilcilerinden Yusuf Alyaprak ve Eyüp Yalçın önderliğinde 27 Aralık 2018 tarihinde kuruldu. Kuruluş işlemleri sürecinde yapılan açıklamada, yerel seçimlerin önemsendiği, vatanını, milletini seven Gerede sevdalılarından oluşan bir aday kadrosu oluşturulacağı belirtilmişti.

 

ADAY EN SON AÇIKLANDI

İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, seçim sonrasında yaptığı açıklamada, “Seçim sürecinde diğer partilerde süren aday belirleme sona erdikten sonra, son aday açıklaması BBP’den gelmişti. Gerede’de uzun yıllar görev yapan Doç. Dr. Emin Serin 16 Ocak 2019 tarihinde partimizin Gerede Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Partinin belediye ve il genel meclisi üyesi adayları ise 19 Şubat’ta açıklandı” dedi.

 

SIRA DIŞI BİR SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTTÜK

İlçede mahalle mahalle, köy köy gezdiklerini dile getiren Başkan Alyaprak, “Seçim sürecinde pazar yeri civarında bir seçim bürosu açtık, diğer siyasi partilerin aksine, proje kitapçığı bastırmadan, sesli seçim araçları kullanmadan, hiçbir cadde ve sokağa bayrak asmadan alışılagelmişin dışında bir seçim kampanyası yürüttük. Polemikten uzak bir şekilde yaptığımız seçim çalışmalarında, adaylar ve bağlı ekiplerimizle Gerede’nin her mahalle ve köyüne giderek vatandaşlarla görüştük” şeklinde konuştu.

Kısa süre içerisinde önemli başarı elde ettiklerine işaret eden Başkan Alyaprak, “Ve nihayet yapılan tüm çalışmaların sonucunda gerçekleşen 31 Mart yerel seçimlerinin sonucunda Büyük Birlik Partisi Gerede’deki başarısına imza attı. En son girdiği 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Gerede genelinden toplam sadece 166 oy alan BBP, 2019 Belediye başkanlığı seçiminde 4 bin.158 oy alarak 30’un üstünde bir oy oranıyla tarihi bir başarı sağladı” dedi.

İl genel ve belediye meclis üyeliği seçiminde de yine tarihinin en yüksek oyunu aldık diyen Alyaprak, “Büyük Birlik Partisi, Gerede Belediye Meclisine 3 üye göndererek bir ilki gerçekleştirdi. Durmuş Ali Berber, Hasan Ekici ve Eyüp Yalçın Büyük Birlik Partisi’nden Gerede Belediye Meclis Üyeliğine seçilen isimler oldu. Artık Gerede siyasetinde BBP de var” dedi.

BBP Gerede İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, açıklamasında: “3 ay önce teşkilatını kurduğumuz partimiz yerel seçimlerde milletimizin desteğiyle önemli bir başarı elde etmiştir. Seçim öncesinde olduğu gibi şimdi de Gerede’de partimize olan ilgi devam etmektedir. Milletimiz 3 belediye meclis üyeliği ile bize denetleme görevi vermiştir. Seçilen üyelerimiz, milletimizin desteğiyle bu görevi layıkıyla yapacaktır. Önümüzdeki süreçte teşkilatımızı yapılandırarak daha güçlü hale getireceğiz. Bilinmelidir ki artık Gerede siyasetinde BBP var. Kurucu Genel Başkanımız Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giderek, onun ilkelerine bağlı bir şekilde yaptığımız temiz siyaseti şimdiden sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Milletimizin bize verdiği desteği asla karşılıksız bırakmayacağız” ifadelerine yer verdi. Mercanmedya

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama