25 DOĞASEVER SOĞUKÇAM’I KEŞFETTİ

  15 Mayıs 2018

  Bolu’nun Göynük ilçesinde Bolu Belediyesi’nin destekleriyle Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından 12 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılan 25 doğa dostu, doğa ile iç içe muhteşem bir gün geçirdiler.

   

   

   

   

  Doğal güzellikleriyle ünlü Bolu’ya doğaseverlerin ilgisi gün geçtikçe daha da artıyor. Abant ve Gölcük Tabiat Parkları ile Yedigöller Milli Parkı gibi pek çok doğa harikasına sahip olan Bolu’da, her hafta farklı bir parkurda doğa yürüyüşü gerçekleştiriliyor. Bolu Belediyesi ve Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen yürüyüşlerinin sonuncusu Göynük ilçesine bağlı Soğukçam mevkiinde yapıldı. Eski adı Ormenos olan Soğukçam mevkiinde gerçekleşen yürüyüşe Bolu, İstanbul, Ankara gibi farklı şehirlerden gelen 25 doğasever katıldı. Gerçekleşen etkinlikte doğa ve tarihle ile iç içe muhteşem bir gün geçiren doğaseverler, Dernek Başkanı Muzaffer Yıldırım öncülüğünde 12 kilometre yürüyüş yaptılar. Zorlu arazide kayalıkları ve ormanı aşan, derelerden geçen doğa tutkunları, ulaştıkları şelalede ise önce hatıra fotoğrafı çektirdiler, ardından şelalenin altındaki mağaralara girerek içerisinde binlerce yıllık sarkıtları incelediler.

   

  ETKİNLİK BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

  Bolu Belediyesi’nin destekleriyle doğa yürüyüşlerine devam eden Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, yıl içerisinde daha birçok etkinlik gerçekleştirecek. Şuana kadar Bolu’da 2 bin 500 kilometre uzunluğunda yürüyüş parkuru belirlendi. Farklı zorluk derecelerine sahip olan parkurlar, doğa tutkunlarını bekliyor. Etkinliklere katılmak isteyenler Bolu Belediyesi resmi web sitesi olan www.bolu.bel.tr adresindeki ‘Etkinlik’ sayfasından veya Facebook’taki “Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği” sayfasından başvuruda bulunabilirler.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.4456968307495