SİBEL AKAR Eczanesi
GÜNSEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 BOLU
Tel: 0374 250 14 20
GÜNSEL Eczanesi
Tabaklar Mh. İzzet Baysal Cad.No:15/B (Cadde AVM Yanı)
Tel: 0374 217 05 63
Bolu 5 günlük hava tahmini

21 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştı

7 Ekim 2019

“BOLU’DA ENGELLERİ KALDIRMAK ADINA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Bolu Belediyesi tarafından 21 tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıtıldı. Tekerlekli sandalyelerin dağıtımında konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir, “Bolu’da engelleri kaldırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. 21 tane daha tekerlekli sandalyeyi bugün itibari ile ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ / Sefa GÜNAY

Bolu Belediyesi İmarethanesi’nde gerçekleşen törende 21 ihtiyaç sahibi vatandaşa, tekerlekli sandalyeleri dağıtıldı. Gerçekleşen törene Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir ve vatandaşlar katıldı.

“BOLU’DA ENGELLE KARŞILAŞAN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ”

Tekerlekli sandalye dağıtımında konuşan Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir yaptığı açıklamada, “Biz seçimin hemen ardından Bolu’da engelleri kaldırmak adına başlattığımız ilk projelerden bir tanesi, başkan ve başkan yardımcılarına gelen çiçeklerin açık arttırma ile satılıp engelli vatandaşlarımıza araç almak olmuştu. Çiçeklerimizi ihale ile satmıştık. Buradan yaklaşık 140 bin TL gibi bir gelir elde ederek, 18 tane akülü araç almış ve engelli bireylere teslim etmiştik. Bolu’da engelleri kaldırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. 21 tane daha tekerlekli sandalyeyi bugün itibari ile ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Bunları yaparken de sosyal belediyecilik anlayışına ne kadar önem verdiğimizi gösterdiğimizi düşünüyorum. Biz, Bolu’da engelle karşılaşan engelli vatandaşlarımızın mağduriyetini gidereceğiz. Tabi şu yanlış anlaşılmalar olabiliyor, burada gelip talepler oluyor. Biz sadece gerekli bir rapor var, bunlara sahip kişilere yardımcı olabiliyoruz. Doktor onayından geçtikten sonra elimizden bulunan imkanlar doğrultusunda verebiliyoruz” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN KULLANABİLECEĞİ YOLLAR YAPMAK”

Önceliklerinin engelli vatandaşlara rahat kullanabilecekleri yollar yapmak olduğunu söyleyen Özdemir, “Engelli vatandaşlarımıza sadece tekerlekli sandalye dağıtarak değil aynı zamanda onların yaşamını kolaylaştıracak çalışmalar yaparak da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bundan sonra ki yol çalışmalarımız içerisinde önceliğimiz engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği yollar yapmak. Bununla ilgili son yaptığımız çalışmalarda bunu başlattık. Aynı zamanda bisiklet yollarımız, kaldırımlarımız daha düzgün ama engelli vatandaşlarımız ile ilgili çalışmalarımız daha düzenli hale geliyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından ihtiyaç sahibi 21 vatandaşa tekerlekli sandalyeleri verildi. Vatandaşlar, Özdemir’e teşekkür ettikten sonra beraber fotoğraf çekildiler.

 

 

21 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştı
21 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştı
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama