17 TEMMUZ’UN AKŞAM ETKİNLİKLERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  18 Temmuz 2018

  TOPLU NİKAH TÖRENİ

  17 Temmuz Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 84. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen akşam etkinliklerinde her yıl geleneksel hale gelen ‘Toplu Nikah Töreni’ gerçekleştirildi. Nikah töreninin ardından Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından yaklaşık 3 saat süren halk dansları gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

   

  Bolu Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ‘Toplu Nikâh Töreni’ bu yıl da 17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 84. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildi. Kent Meydanı’nda bulunan sahnede gerçekleşen törene Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk, AK Parti Kadın Kolları Başkan Vekili Canan Akbay, nikahları kıyılan çiftlerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplu nikâh töreninden önce, gelin arabası olarak süslenen Bolu Belediyesi’nin araçları ile çiftler şehir turu attı. Şehir turunun ardından ise konvoy halinde nikâh töreninin gerçekleştirileceği Kent meydanına gelindi. Bolu Belediyesi Nikah Memurunun kıydığı toplu nikahın şahitleri de yine Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk, AK Parti Kadın Kolları Başkan Vekili Canan Akbay oldu.

  Nikah töreninin ardından Bolu Belediyesi Halk Dansları topluluğu tarafından yaklaşık 3 saat süren halk dansları gösterisi gerçekleştirildi. Topluluğun Bolu, Antalya, Fethiye, Tekirdağ ve Artvin yörelerine ait oynadıkları yöresel danslar izleyenlerden büyük alkış aldı. Gösterinin ardından dansçılara Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen ve Bolu Belediyesi daire müdürleri tarafından sahnede çiçek takdim edildi. Mihrali Emrah Çiftçi

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.5698001384735