14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

  14 Mart 2018

  Vali Aydın Baruş, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Baruş, “Ülkemiz genelinde ve İlimizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için “Önce insan” anlayışıyla fedakârca emek sarf eden tüm sağlık çalışanlarımıza müteşekkiriz” dedi.

  Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayan Vali Aydın Baruş yaptığı yazılı açıklama da şu ifadelere yer verdi; “Sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum güçlü bir toplumdur. Bu nedenle, insan hayatının korunması tüm toplumlar için temel önceliklerden olagelmiştir. Milletimizin tarih boyunca kurduğu medeniyetlerin esas konusu insan olmuştur. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” telakkisi insan hayatına verilen değeri veciz bir şekilde ifade etmektedir.

   

  İnsanın maddi ve manevi varlığıyla sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirmesi dünya üzerinde sahip olabileceği en değerli nimetlerden biridir. Kanuni Sultan Süleyman Han’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözü bu değeri ifade etmektedir. 

   

  Bugün, sağlıklı olarak yaşamını sürdürmek bireylerin temel haklarından biri olarak kabul edilmektedir. Herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi günümüzde devletlerin en önemli önceliklerinden biri haline gelmiştir. Ülkemizde de sağlık alanında yapılan reformlar ve başarılı uygulamalar neticesinde, sağlık güvencesi toplumun her kesimini kapsayacak şekilde yaygınlaşmış, insanlarımızın aldığı sağlık hizmetlerinin kalitesinde çok önemli bir iyileşmeler sağlanmıştır.

   

  İnsan hayatına verilen değerin göstergesi olan sağlık hizmetlerindeki bu iyileşme ve ilerlemede, kuşkusuz gece gündüz demeden mesai sarf eden sağlık çalışanlarımızın payı büyüktür. Ülkemiz genelinde ve İlimizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için “Önce insan” anlayışıyla fedakârca emek sarf eden tüm sağlık çalışanlarımıza müteşekkiriz.

   

  Mesailerini insan hayatını kurtarmaya adamış olan tüm hekimlerimizin ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.17271113395691